3:00 בבוקר בין שני לשלישי, יום חול וכמעט כל העיר ישנה, זמן מושלם עבור אחרים להפוך את מרכז הוד השרון, צומת דרך רמתיים-דרך מגדיאל, לשדה קרב. "שמעתי צעקות של אחת הבנות שהייתה שם, ואז פתחתי את החלון וזה מה שראיתי", מתארת מ' תושבת המקום את האירוע הקיצוני:

"החלה קטטה בין נתינים זרם לישראלים שישבו שם. כנראה שהעניינים התחממו עוד לפני והנתינים הזרים חזרו עם תגבורת, כי לפני כל זה גם שמעתי ויכוח. נזרקו כסאות, בקבוקי זכוכית וכל דבר שאפשר היה לזרוק".

מה שקורה בעיר כשאנחנו הולכים לישון | צילום: ישראלה מליכי

בנקודה הזו, נעלמו הנתינים הזרים וחזרו, על פי מ', כשהם מגובים באנשים נוספים להמשיך את הקטטה. "לאחר מכן הם ברחו מהר כי כנראה ידעו שהמשטרה בדרך. המשטרה הגיעה אחרי 7 דקות בערך יחד עם אמבולנס אחד ותיחקרה את הישראלים שהיו במקום".

הבוקר (ד') כשהגענו למקום מצאנו את העובדים בחנויות הסמוכות עדיין מזועזעים. "זה בלאגן גדול מדי כדי לתאר", אמר אחד העובדים. אחר הוסיף אחריו: "הקטטה הייתה בין נתינים זרים לבין תושבי הוד השרון". לעומת זאת ובניגוד לעדות הזאת, מהמשטרה נמסר כי הקטטה התרחשה בין עובדים זרים לבין בני מיעוטים. יש לציין כי במהלך היום מדובר באחד בעורק הראשי של העיר, ובעלי החנויות חוששים לשמם הטוב, עקב האירוע הקיצוני.

מהמשטרה הוסיפו כי "באירוע זה נעצרו 7 מעורבים והיה פצוע אחד קל". ממד"א נמסר כי באירוע עצמו נפצע בן 27 באורח קל.

יש לציין שאירוע דומה התרחש לפני כ-4 חודשים כמעט באותו המקום, כאשר חסר בית תקף את חברו עם סכין שלופה, באירוע שלמרבה המזל נגמר ללא נפגעים.