אוקיי, אז בכל הנוגע לכדורגל זה כבר לא יקרה, קבוצת הכדורסל תנסה לעלות השנה לליגה הראשונה - וגם זה לא בטוח, מועדון הכדורעף העירוני ינסה להתאושש מעונה די מסויטת לכיוון אליפות - אבל יש מקום אחד בו התוכניות 'דופקות' יופי.

למה לא בכדורגל?! נבחרת השחמט. מהתמונה נעדר נימי כספי | צילום: באדיבות מועדון השחמט העירוני

בתחילת השבוע נערכה במושב בית מאיר אליפות הארץ בשחמט לקבוצות עד גיל 18. בתחרות השתתפו 27 קבוצות מכל רחבי הארץ. את מועדון כפר סבא לשחמט ייצגו 3 קבוצות, כשהקבוצה הבכירה נתפסה כאחת הטובות שהיו פה בשנים האחרונות.

בין השאר משחקים בקבוצה זו, אריאל ארנברג (16), תושב ראשון לציון שהגיע בגיל צעיר מאוד לכפר סבא על מנת להתקדם במשחק והיום כבר בעל התואר אלוף ישראל עד גיל 18, ועידו גורשטיין הכפר סבאי, אלוף הארץ עד גיל 16. שניהם צפויים לייצג את ישראל באליפות אירופה המקבילה ושניהם נתפסים כעילויים בתחום.

עוד השתתפו בנבחרת, אסף גורשטיין (האח הצעיר של עידו שיישתתף בתחרות המקבילה עד גיל 14 בשבוע הבא), אדם ז'ימאלוב ונימי כספי.

בסופו של יום, לאחר 7 סיבובים צמודים במיוחד הצליחו הכפר סבאים להקדים את הנבחרת הירושלמית בנקודה וחצי, ולזכות בתחרות היוקרתית. מדובר בזכייה ראשונה אחרי שנתיים שחונות ללא התואר עבור כפר סבא. 

אהוד גולדברג, מנהל מועדון השחמט בכפר סבא, אמר: "התחרות הייתה צמודה מאד עד הסיבוב האחרון ועד המשחק האחרון בו אריאל ניצח והעלה את הקבוצה למקום הראשון, ניכר היה שהשחקנים חושבים בעיקר על הקבוצה ונלחמים על כל נקודה.

"המשחקים היו מאוד תחרותיים ולא צפויים כשעד הרגע האחרון לא התקיימו משחקי תיקו מהירים שמאפיינים בדרך כלל את הסיבובים האחרונים. אריאל ועידו צפויים לשחק באליפות אירופה בשבועות הקרובים, נאחל להם שגם משם יחזרו עם מדליות".