סקר שמומן בכסף רב והופץ בין רבים מתושבי כפר סבא אמש (א') מעלה תהיות מרובות. הסיבה? מהסקר הושמטו שניים מהמועמדים לראשות העירייה, כשהאחד מהם הוא לא אחר מאשר עילאי הרסגור-הנדין, המועמד מטעם מפלגת מר"צ לבחירות הקרובות.

"שכחו" אותו בסקר. הרסגור-הנדין | צילום: ליאור פילשטיינר, באדיבות הרסגור-הנדין

לשון "הסקר" היא: "שלום, נבחרת להשתתף בסקר הבחירות המרכזי של כפר סבא, השב את המספר של המועמד המועדף עליך לראשות העיר (לפי א'-ב'):

0 לא החלטתי, 1 הדר לביא, 2 יאיר אברהם, 3 יובל לוי, 4 יוסי סדבון, 5 מירית שקד, 6 צביקה צרפתי, 7 רפי סער".

מהרשימה נעדרו כמובן המתמודדים עילאי הרסגור-הנדין ומשה נח. יש לציין ש"היעלמותו" המוזרה של הרסגור-הנדין מהסקר, מגיעה דווקא לאחר שרשם הישג מרשים בדמות עיכוב והקפאת תוכנית פינוי-בינוי של שכונת תקומה. ועם זאת, היו שחשבו שאם הם מפיצים סקר לכאורה אובייקטיבי בין תושבי העיר, הם יכולים להעלים את שמו.

הרסגור-הנדין אמר לאור הסקר:

"אני נמצא מספיק זמן בפוליטיקה כדי לדעת שאם מנסים למחוק אותך סימן שאתה מתחזק. לא הייתי צריך את הסקר האנונימי הזה על מנת לדעת זאת, אבל תמיד נחמד שיש עוד חיזוק לנתונים שיש בידיי, גם אם זה באמצעות התרגיל הכי שחוק בספר.

"השקת הקמפיין שלי עשתה שינוי במערך הכוחות בין המועמדים, ויש מי שמתחיל לפחד. מה שצר לי הוא שמי שעושה תרגילים כאלה כנראה לא מכיר את האופי המיוחד של כפר סבא, ואת העובדה שדברים כאלה לא עובדים פה בעיר.

"אז חבל על האנרגיה: תתמקדו בפעילות העירונית למען תושבי כפר סבא בדיוק כפי שאני עשיתי בחמש השנים האחרונות כסגן ראש העירייה וכחבר מועצת העיר".