23,541 תלמידים יפתחו את שנת הלימודים הקרובה במערכת החינוך העירונית. מדובר בתוספת של 572 תלמידים לעומת השנה שעברה. לכיתה א' יעלו 1,770 תלמידים, לחטיבות הביניים יעלו לכיתה ז' 1,573 תלמידים ובתיכונים יחלו את לימודיהם בכיתה י' 1,425 תלמידים. כמו כן, 5,250 ילדים יפתחו את שנת הלימודים בגני הילדים בעיר, ו- 3,091 אנשי חינוך ומינהל.

בכפר סבא 248 מוסדות חינוך שיפתחו בשבוע הבא את שעריהם לעשרות אלפי התלמידים. מתוכם 37 בתי ספר: 17 בתי ספר על יסודי ו- 20 בתי ספר יסודיים. כמו כן,  יפתחו בעיר 199 גני ילדים, כש- 4 מהם גנים חדשים במרכז העיר. מתוכם, יפעלו 125 גני יול"א  (יום לימודים ארוך) ו- 37 גנים קצרים. את שנת הלימודים יפתחו גם 230 גננות, 550 סייעות ו- 70 סייעות רפואיות.

הכיף מתחיל | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק 

10 מנהלים ומנהלות חדשים יפתחו את שנת הלימודים בעיר בבתי הספר היסודיים: גולדה מאיר, אורט שפירא, ממ"ד בר אילן, חב"ד ובן גוריון; ובחטיבות הביניים ובתיכונים: תורה ומדע, שרת, אולפנית אמנה, מרכז חינוך אורט "שמיר", ואולפנית הראל.  

32 מיליון שקלים הושקעו בעבודות השיפוץ, ההנגשה והסדרת התשתיות בבתי הספר.

אורלי פרומן, מנהלת אגף החינוך, אמרה לקראת פתיחת שנת הלימודים:

"פתיחת השנה מלווה תמיד בציפיות ובתקוות לשנה טובה, מוצלחת מעניינת ומחכימה. אני מאחלת לכל צוותי החינוך בעיר בגני הילדים ובבתי הספר, שישכילו למלא את תכניותיהם וחלומותיהם. אני מאחלת לתלמידות ולתלמידים שנה מאתגרת, חווייתית ומחכימה.

"ברכת דרך צלחה להורים השולחים לראשונה את ילדיהם למערכת החינוך העירונית. שנת הלימודים יוצאת לדרך ועימה תכניות רבות, חידושים ויוזמות. אני מודה מאד לכל צוותי העירייה באגפים השונים על היערכות מקצועית ויסודית  למען הכשרת מוסדות החינוך לפתיחת השנה כמו גם לצוות אגף החינוך ולאנשי משרד החינוך. בהצלחה רבה לכולנו- שנה טובה ומבורכת".