ביום ראשון בשבוע שעבר (ה-19.8), טייל לו להנאתו יהודה (שם בדוי), תושב השכונות המזרחיות של כפר סבא בשנות ה-60 לחייו, ברחובות העיר. אלא שאז כשהגיע לרחוב רוטשילד בסמוך לבית הספר אוסישקין, הגיחה מכונית מרחוב תל אביב יפו ופנתה לכיוונו. בשלב זה יהודה כבר היה בתוך מעבר החצייה. עם זאת, המכונית עברה על פניו באדישות ולא נתנה לו זכות קדימה. אלא שמכונית וקוץ בה, או במקרה הזה נגרר לה.

התאונה הייתה בסמוך לבית הספר | צילומים: פרטי

יהודה, מה בדיוק קרה?

"הלכתי בשעה 23:00 בלילה ברחוב רוטשילד בכפר סבא, ועמדתי לחצות את הכביש במעבר החצייה ממול לבית הספר אוסישקין (ליד צומת עם רחוב תל אביב יפו, א.י.). אז הגיע אוטו מימין והבנתי שהוא לא הולך לתת לי זכות קדימה, על אף שהוא לא נסע מהר.

"הרחוב בנוי מאבנים משתלבות כך שאתה לא ממש מבין איפה הגבול בין המדרכה לבין מעבר החצייה. המדרכה ממש מיושרת עם הכביש. להערכתי, אני כבר הייתי עם רגל אחת בתוך מעבר החצייה. אבל בגלל שהבנתי שהוא לא הולך לתת לי לעבור, נעמדתי. הוא עבר מאוד קרוב אליי. אני אמרתי לו 'חוצפן', אבל לא ידעתי שמאחוריו היה נגרר שהיה הרבה יותר רחב מרוחב המכונית. הנגרר הפיל אותי ועלה לי על הרגל הימנית עם הגלגל".

ומה עושה הנהג אז?

"הוא לא עצר. לקח לי כמה שניות עד שהבנתי מה קורה בכלל. בהבזק הראשון כשהתחלתי להבין, ראיתי שהוא מאט אחרי 40 מטרים. אבל אז הוא הגיע לקצה הרחוב ונעלם. הופתעתי והייתי המום. ניסיתי לצעוק לו 'היי בוא הנה' אבל לא הצלחתי, הנשימה שלי נעתקה. לדעתי, הוא בכלל היה עסוק בשיחה עם מי שהיה איתו במכונית, לא ראיתי את הפנים שלהם".

ואיך הגעת הביתה?

"לאחר מכן, למזלי הגדול, הגיעו שני אנשים נחמדים והציעו לי סיוע והזמנת ניידות. 'אמרתי להם שאני מוותר על פינוי', כי חשבתי שאני בסדר. הם לקחו אותי הביתה. רק כשהגעתי לביתי ראיתי שאני לא מסוגל להעלות את המדרגות. הערתי את אשתי ונסענו לבית החולים".

מה מצבך עכשיו?

"יש לי שבר ברגל הימנית בחלק התחתון בשוק, שני סנטימטרים מעל הקרסול. השבר הוא שבר אלכסוני של 5-4 סנטימטר. כל הרגל מלאה בשטפי דם ומאוד כואב לי. הרגל מגובסת מהאצבעות ועד הברך".

הפגיעות ברגלו של יהודה. סיפור כואב | צילומים: פרטי

ניסית לאתר את הפוגע?

"פניתי לעירייה אבל נאמר לי שאין לאורך כל רחוב רוטשילד מצלמות אבטחה. כמו כן, הגשתי תלונה במשטרה. במשטרה נתנו לי למלא טופס, אבל לא נתנו לי מספר, לא נתנו לי כלום, פשוט אמרו לי ללכת הביתה".

ממשטרת ישראל טרם התקבלה תגובה.