בקור רוח משווע ועם הרבה חוצפה פרצו שני גברים לחצר ביתה של מ'. בתחילה ניסו לפרוץ גם לביתה, אלא שלאחר שכשלו הרימו את האופניים החשמליים היוקרתיים שלה והמשיכו הלאה לבית אחר בשכונה. כך לפי חשדות תושבי שכונת קפלן, פועלת שיטה שממררת להם את הלילות האחרונים.

מ', שסרטון האבטחה בביתה מתעד את הפריצה בביתה שהתרחשה שלשום (א'), מספרת: "נכנסו ולקחו את האופניים החשמליים היקרים שלנו מתוצרת גרמניה. הם הסתובבו פה בתוך החצר, ניסו לפרוץ לתוך הבית והפעילו את האזעקה. אנחנו חשבנו שמדובר בחתול שלנו".

תיעוד הפריצה | צילום מסך מתוך מצלמות האבטחה

וזה קרה בעוד בתים בשכונה שלכם?

"כן, יש הרבה עדויות של שכנים מסביב. אתמול המשטרה הייתה אצל השכנים ממול. גם שם לקחו אופניים. אצל שכנה אחרת פרצו דרך החלון ולקחו מצלמה יקרה ולפטופ.

"אירגנו פה קבוצת וואטסאפ שכונתית. זה מפחיד את כולם. הם נכנסים חופשי בלי פחד. אני יודעת שבמקרה שלי, אני לא אקבל את האופניים בחזרה, אבל לפחות שלא יפרצו שוב כי זה קורה פה כל הזמן".

כמה פריצות התרחשו ברחוב שלכם בזמן האחרון?

"אני מכירה 3 פריצות בלילה אחד. יש קבוצה של כל השכנים ובה כולם כותבים מתי קפצו אצלם האזעקות. יש כאלה שלקחו להם, ויש כאלה שנכנסו, חיפשו, לא מצאו כלום ויצאו. כולם פה בלחץ. אנחנו מנסים לארגן סיור שכונתי, כי הם מסתובבים בתוך הבתים, הם מגיעים לכל מיני חדרים בבתים. אנשים מפוחדים פה".

תושב אחר בשכונה העיד: "גם הלילה הייתה פריצה. באותו רחוב של מ'. אני יודע שבשלושת הלילות האחרונים פרצו כאן בכל לילה לבית אחר".  

מעיריית כפר סבא נמסר: "הנושא בטיפול המשטרה".

ממשטרת ישראל הגיבו: "הוגשו תלונות והן נבדקות"