במהלך שעות הבוקר המאוחרות פרסמה עיריית כפר סבא פוסט שעורר זעם בקרב התושבים לפיו ייסגר הפארק העירוני במהלך יום הכיפורים הקרוב. "תושבים יקרים", כך נכתב בפוסט. "מעדכנים אתכם שבערב יום הכיפורים ובמהלך החג עצמו הפארק העירוני יהיה סגור. מאחלים לכולכם צום קל וחתימה טובה".

פארק כפר סבא - לא בכיפור | צילום: באדיבות עיריית כפר סבא

"החלטה הזויה", כתבה בתגובה אחת התושבות. "תושבים משלמים מיסים כדת וכדין ורוצים לשבת מתחת לעץ ולקרוא ספר או עיתון, להתפלל או לצעוד, החלטתם שלא מתאים לכם?". תושבת אחרת הוסיפה וכתבה: "במקום לתת לילדים להגיע לפארק ולהיפגש שם, מנתבים את כולם לרחובות. הגיוני בסך הכל". "מה השלב הבא? לסגור את הפארק בשבת?", כתב תושב נוסף. "אין שום סיבה מוצדקת לסגור את הפארק, מדובר בדשא ולא מקום בילוי, זאת חוצפה".

בתגובה להחלטה אמר היום למיינט כפר סבא המועמד לראשות העיר עילאי הרסגור-הנדין: "לא מדובר אפילו בכפייה דתית, אלא בכפייה טמטומית. סגירת הפארק פוגעת גם בתושבי העיר שומרי המצוות שרוצים לשהות בפארק בזמן הצום. הפארק הוא מרחב ציבורי פתוח ואין סיבה הגיונית לסגור אותו. לא יקרה כלום אם במשך יום וחצי לא יהיו עובדים שיתחזקו את הפארק. אני אחזיר את כפר סבא לשפיות - עיר שמכבדת את כולם ולא מתנדבת להטיל איסורים שאין בהם היגיון".

הפוסט שעורר סערה | צילום מסך מתוך פייסבוק

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "מפאת קדושת החג הוחלט לסגור את הפארק העירוני. ראוי לציין כי פתיחתו של הפארק לציבור הרחב כרוכה בהעסקת עובדים, פעולה שביום זה שמורה רק לעובדי החירום והביטחון במשק. 

"הודעה על סגירת הפארק לציבור תושבי העיר פורסמה מראש באתר העירייה, בפייסבוק ועל גבי שלטים בפארק. מאחלים לכל התושבים חתימה טובה וצום קל".