תושב מזרח העיר תיעד אתמול בבוקר עגלת אלטזעכן קשורה לסוס, ברחובות עמק דותן והנשר בכפר סבא. "שוחחתי עם בעל העגלה ומסתבר שהוא מקלקיליה", אומר תושב האזור שפגש באיש. "יוצא לי לראות הרבה פעמים את העגלה עם הסוס במזרח העיר, כל הזמן מסתובב פה מישהו ועד כמה שאני יודע זה כבר לא חוקי".

העלטאזאכן המדובר | צילום: פרטי

"אני רואה אותו בערך פעם בשבוע מסתובב בשכונה שלי באזור האוניברסיטה, ועכשיו גם ראיתי אותו כאן", מוסיף אותו תושב מודאג. "אני חושב שזאת התעללות בבעלי חיים, וכדאי שיאכפו את הנושא הזה. פניתי בעבר למשטרה ואמרו לי שהם שולחים מישהו, אבל נראה שהנושא עדיין לא נאכף כמו שצריך".

יש לציין שבעל העגלה משוטט עם ילד העוזר לו, "אני בספק גדול אם הילד בן 14 (גיל העבודה המותר בחוק), הוא לא נראה ככה". מוסיף התושב. 

מסתובב ברחוב נשר. האלטעזאכן | צילום: פרטי

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "בנושא זה לא התקבלה כל קריאת מוקד. חשוב לציין כי עיריית כפר סבא מטפלת בכל פנייה שמגיעה לפתחה, ושולחת את הגורמים המקצועיים למתן מענה בזמן אמת".

יש להדגיש שכבר ב-2014 אישרה ועדת הכלכלה את האיסור על השימוש בסוסים ובחמורים באלטע זאכן, בין השאר עקב העובדה כי בעלי החיים סובלים ממחלות ומתשישת עקב טיפול לקוי והעומס המוטל עליהם בביצוע מטלות אלו.