בתחילת השבוע נחתם הכינוס השנתי של 4,700 שלוחי חב"ד מכל רחבי תבל, שהתקיים בחצרו של הרבי מליובאוויטש זצ"ל בניו-יורק, כשגם העיר כפר סבא זכתה לנציגות מכובדת בדמותם של שלוחי חב"ד בעיר.

שליחי כפר סבא בניו יורק
במהלך הכינוס הוכרז על צאתן של מספר משפחות שלוחים לנקודות חדשות על פני הגלובוס - אוגנדה שבאפריקה, מונטנגרו, נסאו שבאיי הבהאמה, לאוס, והאי קוראסאו שבאיים הקריביים, ובכך מגיע מספר המדינות שבהן פועלים שלוחי חב"ד ל-100!


השלוחים מפעילים ברחבי העולם כ-3500 בתי חב"ד ומוסדות יהודיים. בארצות הברית ובקנדה בלבד פועלות כאלף קהילות, פריסה ההופכת את חב"ד לגוף המפעיל את המספר הגדול ביותר של קהילות בצפון אמריקה, והוא שרוי במגמת עלייה מתמדת, כשהמוטו הוא להביא את העולם למצב טוב יותר ולהכינו לקראת הגאולה.
בישראל פועלים 344 בתי חב"ד, המופעלים על-ידי 814 משפחות שלוחים, ומתוכן 17 בכפר סבא, הפרוסות בשכונות העיר, תחת שרביטו של הרב אהרן קנייבסקי, שנשלח ע"י הרבי מליובאוויטש לפני כ-33 שנה, לשמש ככתובת לתושבי העיר וסביבתה ולהעניק מענה בכל עניין יהודי.

צילום: פרטי

במהלך הכינוס פקדו אלפי השלוחים את ציונו של הרבי, והזכירו לברכה את כל אנשי קהילותיהם ואת עם ישראל כולו, ואף התייצבו בחזית מרכז חב"ד העולמי, ב-770 איסטרן פארקווי בניו-יורק, לתמונת הענק בה מיוצגות נקודות מכל רחבי הגלובוס.
הרב משה קוטלרסקי, מנהל הכינוס, אומר כי "משנה לשנה מפעל השליחות מתעצם וגדל בצעדי ענק. עוד ועוד מדינות עולות על מפת השליחות, ובמקביל מושם דגש על העמקת הפעילות – בקמפוסים, בקרב הנוער והילדים, ובקרב מבוגרים. שלוחי חב"ד רואים חשיבות בהחדרת גאון יהודי, שיהודים יהיו גאים ביהדותם, יחזקו את זיקתם לתורת ישראל ולמצוותיה, ויחנכו את ילדיהם על ברכי האמונה היהודית".