מועצת הרבנות הראשית לא השאירה ואקום בכפר סבא: הרב דוד אוחיון מונה בסוף השבוע לממלא מקום רב העיר, הרב אברהם שלוש, שכהונתו רבת השנים הופסקה השבוע בהוראת בג"צ.

הרב דוד אוחיון
הרב אוחיון יהיה אחראי על מחלקת הכשרות בעיר ומחלקת הנישואים. בין הרב אוחיון, שכיהן לאחרונה כמנהל מחלקת הכשרות, לבין יו"ר המועצה הדתית, ששון טרבלסי, קיימים חילוקי דעות רבים, ולא ברור כיצד יתנהלו פני הדברים בזמן כהונתו. נודע כי טרבלסי נקרא למועצת הרבנות הראשית ולמשרד הדתות והתבקש לשתף פעולה עם הרב.


הרב אוחיון נולד בפרדס חנה לפני כיובל שנים, כבר בגיל מוקדם מאוד התברר כעילוי בעולם ההלכה, ובגיל 23 הוסמך לרבנות ורבנות עיר על ידי הגר"ע יוסף והראשל"צ מרדכי אליהו זצ"ל. הוא מונה לרב הראשי של בנימינה, נשוי ואב לשבעה ילדים ומכהן בתפקידים שונים ברבנות מזה 27 שנה. התפקיד האחרון אותו הוא נושא כרגע, בהתנדבות יש לציין, הוא רבה הראשי של אלפי מנשה.

צילום: מסך, יוטיוב

כמו כן, בשל חביבותו הרבה ובשל גאונותו בתחום ההלכה הוא מונה ליו"ר ועד רבני הערים בכל ישראל - מה שמוכיח את ההערכה הרבה לה הוא זוכה במגזר הרבני.

יחד עם זאת, כהונתו של הרב מתחילה בצצילו של הרב שלוש הממשיך עדין להגיע לעיר, למרות פסיקת בג"צ. נודע כי הרב אוחיון, בשל הערכתו הרבה לרב שלוש ובשל כבודו, מתכנן להפוך את הרב שלוש כ"נשיא" הרבנות בכפר סבא, ויתיעץ עימו בכל אשר יפעל. הרב אוחיון: "כבוד תורתו של הרב שלוש, הוא מעל ראש. אסור חלילה לפגוע אפילו בשערה משערות ראשו הקדוש, ואני באמת מתכנן לפעול בנושא כדי למנות את הרב לנשיא הרבנות בעיר, עמו נתייעץ בכל עניין ודבר".

ממועצת הרבנות הראשית נמסר: "הרב אוחיון יכהן כממלא מקום זמני של רב העיר הרה"ג אברהם שלוש. כבר בשבועות הקרובים ייצא מכרז לכהונה הרמה".