פארק השרון, המשתרע על פני כ-6,000 דונם, בין חדרה לעמק חפר: המקום יפהפה ומשמר בתוכו מגוון בתי גידול, ערכי טבע מוגנים ונדירים. הפארק, אשר נמצא בתקופה זו  (חודש מרץ) בשיא הפריחה, הוא גן לאומי מאושר, אך עדיין אינו מוכרז, מה שמקשה מאד את האכיפה בשטח ומשאיר אותו חשוף לתכניות פיתוח שונות.

מטיילים בפארק השרון - טיול בשבת (צילום: איתמר אותם)

פארק נמצא ברובו בין כביש 2 לכביש 4. בחברה להגנת הטבע חוששים שבעתיד ירצו לסלול דרך הפארק את המשך כביש 9 המקשר לדרך 6 וחוששים מיוזמות נוספות של סלילת כבישים ומסילות חדשות עבור הרכבת שיפגעו בפארק ולכן גם החתימו לאחרונה את הציבור על עצומה הקוראת לממשלה לאשר את מעמדו של פארק השרון כגן לאומי באופן רשמי.

זה לא המערב הפרוע - זה פארק השרון (צילום: איתמר רותם)

מירה אבנרי, מתכננת מחוז מרכז מרשות הטבע והגנים: " עוד ב1995 אושר פארק השרון ע"י ראש הממשלה רבין ז"ל כגן לאומי, אבל עברו 23 שנה ואנחנו עדיין מחכים לאישור הרשמי של הממשלה להכרת פארק השרון כפארק לאומי, אני מאוד מקווה שזה יקרה עוד השנה. "

טל אמיר, פעיל טבע וסביבה ומתנדב בחברה להגנת הטבע  הסביר במהלך האירוע למטיילים שפקדו את העמדה שלו: "פארק השרון הוא בעצם הריאה הירוקה האחרונה והיחידה שנשארה לנו באזור השרון, אנחנו יודעים שהוא נמצא בסכנה של איומי נדל"ניסטים ולכן אנחנו מחתימים את הציבור על עצומה שקוראת למדינה להכריז על האזור הזה כגן לאומי על מנת שיישאר לנו גם לדורות הבאים."

פרות בפארק השרון (צילום: איתמר רותם)

איריס ארבל, מנהלת קהילת חדרה בחברה להגנת הטבע סיכמה:  " המטרה של האירוע היתה להעלות את המודעות של הציבור למקום המדהים הזה, שטח פתוח אחרון מסוגו באזור השרון. באירוע פרשנו תחנות הדרכה בנושא בריכות החורף בפארק, תחנות יצירה לילדים, כמו קיפולי נייר של בעלי חיים הנמצאים פה בשטח ועוד ותחנת הסבר ותצפית על הפארק שממנה אפשר לראות ולהבין טוב יותר את האיומים הקיימים על קיומו של פארק השרון."

בריכת חורף טבעית בפארק השרון (צילום: איתמר רותם)

הצעדה בפארק סגרה את 'שבוע הטבע העירוני של החברה להגנת הטבע' - שבוע שמתקיים ביוזמת החברה להגנת הטבע וכלל אירועים ופעילויות ללא תשלום לקהל הרחב, באתרי טבע ובסביבתן ברחבי הארץ.