המשחק של רייכל (צילום: יח"צ)

בפוסט שפורסם בימים האחרונים בדף הפייסבוק הרשמי של האומן הכפר סבאי עידן רייכל, עדכן הזמר כי יצר עבור הבנות שלו במהלך חופשה ארוכה, משחק יצירתי המשלב קוביות ואיורים.

"חשבתי שאני צריך ליצור קוביות שיהיו גם למשחקי זיכרון, גם לספר דרכן סיפורים וגם ליצור סדרות בנושאים כמו חיות, כלי נגינה, מאכלים וגם ללמוד צבעים וצורות", כתב רייכל. "התחלתי ליצור משחק ולעצב עם דודה שלהן איורים, ויחד עם משחקי 'גאיה' יצאנו לדרך יפה".

עידן רייכל בצעירותו (צילום עצמי)

רייכל בחר למשחק עץ נעים למגע, קוביות בגודל שמתאים לילדים ומארז שיכול להכנס בקלות לכל תיק של אחד ההורים. בשבוע שעבר קיבל רייכל את המשלוח הראשון של המשחק מחו"ל ובקרוב הוא ישווק בארץ.

את הפוסט חותם רייכל בהפתעה מרגשת – שם המשחק שנבחר הוא "דנדה", בדיוק אותו השם שהיה הכינוי של רייכל בשכונה בכפר סבא, מילדותו ועד היום.

רוחלה רייכל, אימו של עידן, מספרת על תקופת ילדותו: "מאז ומתמיד היה לו חוש מוזיקלי והתחיל לנגן על כל מיני כלים מגיל קטן, היו לו כאן הרבה חברים בשכונה שאהב לשחק איתם מחבואים, משחקי חשיבה, תופסת וכדורגל. הכינוי התחיל מהחברים ומהמשפחה ותפס מגיל צעיר מאוד - מגיל 4, הוא היה ילד מצחיק וחברותי מאוד".

המשחק של רייכל (צילום: יח"צ)

מלכה רייכל גרינברג, דודתו של עידן, מוסיפה: "הוא היה ילד מקסים, שובב וחמוד, הכינוי היה שם חיבה, שנוצר ממשחק עם השם עידן, היו לו חברים שהוא גדל איתם יחד בשכונה שליד בית ספר גולדה. הוא היה בא אלי הרבה ועד היום יש לנו קשר חם מאוד ובכל יום שישי הוא מגיע לארוחה משפחתית".