העסק שלנו השבוע הוא מספרת ארז ודניאל ברחוב ויצמן 145. בעלי המספרה הם האחים הספרים ארז ודניאל בהדי-זדה, דור שני למסורת ספרות מופלאה שהתחילה עם ההורים מואיז וז'נט, להם הייתה מספרה אגדית ממש מעבר לכביש. לפני כמה שנים נסגרה המספרה הוותיקה בעקבות שריפה.

צילום: יעל שרר

"אנחנו כאן ארבע שנים ולפני זה עבדנו ממול במספרה של ההורים 17 שנה. עלינו מאירן לכפר סבא עם ההורים בשנת 85' ומאז אנחנו כפר סבאים. מאז שפתחנו את המספרה כאן, הפכנו שנינו להיות אנשי משפחה, שנינו התחתנו בשלוש ארבע שנים האחרונות וגם נולדו לנו ילדים. עד שהתחתנו, אהבנו בלגן אבל עכשיו זה נגמר. השתנינו עם המספרה החדשה". 

צילום: יעל שרר

קשה להיות בעלי עסקים על ויצמן?

"מצב העסקים בויצמן על הפנים, כי אין פה בתי קפה, אנשים לא באים לעשות כאן הפסקות, לטייל על ויצמן. הפתיחה של בתי הקפה ברוטשילד, כמה שזה שדרג את הרחוב! צריך להכניס רשתות גדולות ברחוב ויצמן, כמו באירופה שיש כלבו זארה במרכז העיר. בהוד השרון ובערים אחרות ברחוב הראשי יש מסעדות, בתי קפה, פינות חמד וכשהיינו ילדים היינו מסתובבים על ויצמן. היום, הקניונים מושכים קהל. נשארו לנו זכרונות ילדות על פרדסי תפוזים, אבל היום אין משהו להצביע עליו שאוהבים בכפר סבא. החינוך ירד, הכל ירד וכפר סבא לא כמו שהייתה".