העסק שלנו השבוע הוא חנות הציוד למטיילים וחיילים "מצוק"  של ירמי גלאון ברחוב ויצמן 38.

"מצוק" היא אחת החנויות הוותיקות ביותר ברחוב ונפתחה לפני עשרים וארבע שנים. בהתחלה היא הייתה קטנה ובמשך השנים גדלה והתרחבה כשהיא מציעה את כל ציוד הטיול, הטיפוס והקמפינג, ציוד לחיילים, ביגוד תרמי, נעליים ותיקים.

ירמי גלאון

ירמי, איך הכל התחיל?

"אני בהכשרתי מדריך טיפוס וגלישת צוקים ותמיד ידעתי שאם אני פותח עסק, אני רוצה לעסוק בתחום שאני מחובר אליו ושיש לי בו ענין. ההורים של אשתי כפר סבאים וכך נולד הענין שלי לפתוח חנות דווקא פה בעיר. יש יחוד למקום. בהתחלה החנות היתה חצי מהגודל ובמהלך השנים שכרנו גם את החלק השני שהיה פעם משרד תיווך". 

מה מיוחד בחנות?

המקצוענות. אנחנו נותנים שירות אישי ומתבססים הרבה על לקוחות קבועים. תחום הטיפוס למשל זו נישה שצריך בה להבין באמת בטבעות, חבלים ורתמות כדי למכור. אחד הדברים המיוחדים אצלינו זה התמונות. אנחנו תולים בחנות תמונות מטיולים, שלי ושל הצוות ואנשים שעבדו כאן, לקוחות מביאים. עשרים שנה שתולים כאן תמונות מאוסטרליה, הודו, אחת העובדות טיפסה באלפים, טיבט,ברזיל, מונגוליה, יש תמונות של לקוחות מטפסים את הקילימנג'רו, עוד יש מקום וכל הזמן תולים עוד". 

צילום: פרטי

ומה יש לך לומר על מצבו של רחוב ויצמן?

"הבעיה העיקרית היא החנייה. ביקשתי להפגש עם סמנכ"ל העיריה איתי צחר ולבקש שתהיה בויצמן חניה בכחול לבן. יש פה אפור ואנשים חונים כל היום. פנינו כמה בעלי עסקים לפני שלוש שנים בקשר לזה ולא עשו כלום".