הכתבה פורסמה לראשונה ב ynet. כתב: עמית קוטלר.

החופש הגדול בעיצומו, ועונת החופשות מגיעה לשיאה. מיליוני ישראלים צפויים לצאת לחופשה במהלך החודש הנוכחי, בעיקר עם סיומן של הקייטנות והגיעם של ההורים לרמת שיא של תלישת שיערות מהראש בחיפושים אינסופיים אחר סידורים לילדים.

.

הוזלות משמעותיות בחופשות בספטמבר לכל רחבי העולם (צילום: shutterstock)
.
אבל אם אתם בהרכב זוגי, או אפילו בכזה משפחתי שלא ממש קריטי לו שהילדים יפסידו כמה ימי לימודים בתחילת השנה, תוכלו לוותר על החופשה במהלך החודש הנוכחי לטובת כזו בספטמבר, שתחסוך לכם כסף - והרבה.

בתקופה שבין סוף החופש הגדול (1 בספטמבר) לראש השנה (20 בספטמבר) וחגי תשרי שמגיעים בזה אחר זה לאחר מכן, נוצרת "בטן" בביקוש לחופשות של ישראלים, ובהתאם - המחירים צונחים, כאשר מטרתן של סוכנויות הנסיעות וחברות התעופה היא אחת: לא להטיס מישראל מטוסים חצי-ריקים, ועל כן מוצעים טווחי מחירים אטרקטיביים.

בטן-גב בזול

אז כמה תוכלו לחסוך? הרבה מאוד. מחירי ספטמבר צונחים עד לכ-50% בהשוואה למחירי אוגוסט, הן ביעדי ה"בטן-גב" הקרובים יותר באגן הים התיכון, והן ביעדי אירופה הפופולריים - גם אלה המבוקשים ביותר.

.
סנטוריני. איי יוון יכולים להיות קרירים בספטמבר (צילום: shutterstock)
.
כוכבית אחת שבכל זאת צריכים לזכור בראש - במרבית היעדים עליהם נדבר כאן, בניגוד לישראל, קיימות עונות שנה. כלומר באיי יוון בספטמבר אתם עלולים להיתקל במזג אוויר קריר, אפילו כזה שכבר לא מאוד נעים להיכנס בו למים, וביעדי אירופה כמובן שתוכלו לפגוש כמה לילות קרירים שיצריכו בגדים ארוכים.

אז על כמה אנחנו מדברים?

 

* טיסות ישירות בלבד ** המחיר עד 20.9 (ראש השנה)
.

כפי שניתן לראות בטבלה, מדובר בהוזלה שנעה בין 12% לכ-45%. במספרים מוחלטים ניתן לראות שבמקום סכומים של 600-1000 דולרים בממוצע, תשלמו סכומים של 400-700 דולרים. ההנחה הממוצעת בין אוגוסט לספטמבר, להוציא את זו הזניחה בברצלונה, עומדת על 35%.

35% הנחה בטיסות לבנגקוק

גם למזמינים טיסות בלבד ניתן למצוא הוזלות משמעותיות בספטמבר לעומת החודש הנוכחי. טיסה ישיר לבנגקוק עם אל על, למשל, תעלה לכם החודש 1,250$. בספטמבר תשלמו 801$ על אותה טיסה בדיוק, ירידה של יותר מ-35% במחיר. אם תרצו לטוס לבנגקוק עם אתיופיאן (כולל עצירה באדיס אבבה) תשלמו 935$ באוגוסט, לעומת 653$ בספטמבר.

.

תאילנד. 35% פחות מאוגוסט
.

גם ליעדים קרובים יותר באירופה תמצאו הנחות משמעותיות בספטמבר, לפני החגים. טיסה למדריד עם חברת אייר אירופה תעלה לכם החודש כ-400$, לעומת 298$ עד ראש השנה.

.
ברצלונה. גם היא זולה יותר בספטמבר (צילום: shutterstock)
.
טיסה לברצלונה עם ארקיע יכולה להגיע באוגוסט למחיר של 700$ בחלק מהתאריכים, כאשר בספטמבר תשלמו עליה 399$ בלבד. טיסה לרומא עם אל על תעלה לכם החודש 574$ לעומת 372$ בחודש הבא, ואם תטוסו למילאנו עם ארקיע בספטמבר תשלמו 369$, כשבאוגוסט המחיר מרקיע עד 200$ יותר.

מחירי חבילות הנופש: הדקה ה-90, מונה טורס, צבר, גוליבר, טרווליסט, דיזנהאוז. מחירי הטיסות נמסרו מחברות התעופה כמצוין בכתבה.