חברת שפיר מגורים ובניין רכשה קרקע חקלאית בעלות של 45.5 מיליון ₪ מבעלות פרטית של שתי אחיות המתגוררות בחו"ל.  מדובר בשטח של 27 דונם הממוקמים ברחוב בן יהודה בשכונת אליעזר בעיר כפר סבא ולפי תכנית המתאר החדשה של העיר, שפיר מגורים ובניין מתעדת לבנות בו כ- 280 יח"ד.

צילום: שפיר מגורים ובניין

השטח הנרכש הינו קרקע חקלאית שבהתאם לתוכנית המתאר תעבור שינוי ייעוד למגורים, משרדים ומסחר משולב, כאשר עם השלמת הליך שינוי הייעוד, בכוונת החברה לתכנן ולהקים על הקרקע פרויקט מגורים , משרדים ומסחר בהתאם לזכויות שיאושרו בתב"ע.

סמנכ"ל לייזום נדל"ן של חברת שפיר מגורים ובניין, גד גרשון מוסר כי "תכנית המתאר החדשה של כפר סבא הינה מנוע צמחיה דמוגרפי לעיר שתטיב עם תושביה בתוספת של 16 אלף יח"ד לטובת קידום העיר. חברת שפיר תחל לקדם במתחם תוכנית בניין עיר מפורטת בהתאם לתוכנית המתאר החדשה וכי שפיר שמחה לקחת חלק בפיתוחה החדש של העיר כפר סבא". 

צילום: שפיר מגורים ובניין

שפיר מגורים ובנין היא חלק מקבוצת שפיר הנדסה. הקבוצה מובילה בישראל בתחום היזום, הבניה, הפיתוח והתשתיות, הייצור ומכירת חומרי גלם לתעשיית הבניה. ברשות שפיר מחצבות, מפעלי אספלט ומפעלי בטון. בתחום הבניה למגורים מקדמת החברה שלל פרויקטים נדל"ניים בהיקף של למעלה מ-1400 יחידות דיור בין היתר ברעננה, בשכונת אגמים שבנתניה, אור יהודה, יבנה, ראש העין ומודיעין.