(תמונה: העמוד הרשמי של הקבוצה)

לא קשה לזהות את כוח המשיכה של קבוצת רוגבי הנשים של מועדון "רוסטרס" רעננה. מספיק לשוחח עם עמית אהרון, 29, הקפטנית שרק לפניי כחצי שנה עלתה לארץ מארה"ב וכבר מצאה משפחה בדמות הקבוצה. או עם מור טרשי, 22, לוחמת שהשתחררה לא מזמן, הספיקה לחצות חצי עולם, לנחות בחופיה המוזהבים של תאילנד רק בשביל להתגעגע ולחזור במהרה למגרש הדשא הבוצי ברח' ההסתדרות. הקבוצה, כפי שטרשי מעידה, "מלאה בכיף ואהבה ומזכירה לה את הצוות בצבא". לכל זה תוסיפו את הרוגבי עצמו - משחק כדור סופר קבוצתי בו היחיד לא יכול להתקדם יותר מדי בלי עזרה החברים שלו.

אכן, קל להשאב לתוך האנרגטיות של הקבוצה שנוסדה לפניי כשנה על ידי המאמנת ליאת גלר, 39, שופטת רוגבי בינלאומית, ובת זוגה, ליאת קוגון, 30, קפטן נבחרת הרוגבי נשים הישראלית ושחקנית רוגבי בקנה מידה עולמי. השתיים עזבו את קבוצת אס"א ת"א הגדולה והנוחה והחליטו על הקמת הקבוצה מאפס מתוך רצון לקדם את בשורת הרוגבי בישראל. "הרוסטריות" מונות כבר עתה כ-10 חברות מכל רחבי השרון, אך גלר וקוגן מסרבות להסתפק בכך, שואפות להרחבת הקבוצה, ומתכוונות להגביר את מאמצי הגיוס.

ליאת קוגן, מה יש ברוגבי שמושך כל כך?

"מה שגרם לי הכי להמשך למשחק זה הפן החברתי. החברים הכי טובים שלי הם מהרוגבי. רוגבי זו משפחה, וכל משחק זה קרב שכולנו נלחמות אחת בשביל השניה."

אתן רחוקות מאוד מהדימוי הרוגבאי של הרי אדם?

"אנחנו משחקות רוגבי שביעיות, זה ענף שבו השחקנים יותר קטנים. מאחר שיש הרבה פחות שחקנים על המגרש אז יש יותר ספייס, זה אומר שיש פחות מגע ויותר והמשחק הרבה יותר מהיר."

ליאת גלר, מהן מטרות הקבוצה?

"זו שנה ראשונה של הקבוצה ובשנה ראשונה את חייבת להיות מאוד צנועה ואמיתית ביעדים שאת שמה. זו קבוצה שחצי ממנה לא ידעו מה זה רוגבי עד עכשיו. כך שהמטרה שלנו היא קודם כל לשרוד. לתקוע יתד ולהראות לעירייה ולליגה שאנחנו פה."

יש סטיגמה נגד רוגבי?

"פחות. בניגוד לכדורגל שבו יש חסמים חברתיים וסטריאוטיפים, אנשים לא יודעים מה זה רוגבי. אני אומרת למישהי בואי לשחק איתי רוגבי, היא לא אומרת לי 'זה לא בשבילי'. יש פה שחקניות שעד לפניי 3 חודשים לא ידעו מה זה רוגבי, והנה הן כאן והן מצויינות."

האם העירייה תומכת בכן?

"עיריית רעננה נתנה לנו את המשאב הכי חשוב שזה מגרש להתאמן עליו ערב בשבוע, ועיריית הרצליה נתנה לנו מגרש בערב נוסף. הייתה תקופה שהיינו מתאמנות מתחת לעמוד תאורה בפארק רעננה. אבל קשה לבוא בטענות כי לאחרונה הכירו במועדון והוא מקבל תמיכה, אמנם עדיין לא כספית, אבל אני מקווה שגם זה יקרה."

בתודעה רוגבי הוא ספורט כמעט אלים?

"זה ספורט אגרסיבי. זה ספורט פיזי. לא אלים במובן של לפרק אחד את השני, אבל אגרסיבי במובן שמעודדים אותך להשתמש בגוף שלך בתור הכלי נשק נשק. זה מה שיש לך, הכדור הוא דרך להבקיע נקודות, והגוף הוא דרך להבקיע נקודות ולמנוע מהצד השני להבקיע. ואם אין לך אגרסיביות אז יהיה לך מאוד קשה. אך אין כאן עידוד להכות אחד את השני." 

ליצירת קשר עם הקבוצת, ניתן לפנות לליאת גלר 0586597659