נבחרת הכדורסל של כצנלסון | צילום: מתוך דף הפייסבוק של הפועל כפר סבא

בשביל להבין עד כמה המשחק מול קריית שרת היה הפכפך ומותח צריך לחזור לדקות הסיום הדי משוגעות שהתרחשו באולם היובל. פחות מ-5 דקות לסיום המועד החוקי של המשחק עלתה קריית שרת ל-7 הפרש 52:45, אלא שאז הקלעים הכפר סבאים נכנסו לפעולה והפכו את התוצאה ל-52:54 למקומיים. בנקודה הזו הלחץ התחיל להערם ושתי הקבוצות הציגו משחק הקרבה שהסתיים בהארכה 57:57. כצנלסון שהייתה חייבת לנצח ב-4 נקודות לפחות על מנת להעלות שלב מהמקום הראשון, הובילה ברוב שלבי ההארכה ואף הגיעה להפרש הרצוי (59:63) דקה לסיום המשחק. עם זאת, בסופו של דבר היה שגיא שטיינמן החולוני, שקלע 4 נקודות בדקה האחרונה ואף נבחר למצטיין המשחק, שהשאיר את הבכורה אצל החולונים.


בכצנלסון המודרכת על ידי יניב פילו והוד הבן הרצל, יכולים להיות מאוד גאים על המשחק, שהדגיש את העובדה שהקבוצה אינה נופלת מאף קבוצה שפגשה עד כה (כצנלסון מחזיקה במאזן של 1-5 בשלב הבתים). עילי שאול עם 19 נקודות (14-7 מהשדה, 8-3 לשלוש) ו-4 אסיסטים היה הקלעי הבולט ושחקנה המצטיין של הקבוצה במשחק ביחד עם שגיא זילברשלג שעלה מהספסל קלע 14 נקודות ולקח 7 ריבאונדים. החולנים התמקדו בעצירתו של אפי טמיוקין, שחקנה הבולט ביותר של כצנלסון בשלב הבתים והקשו עליו להפגין את יכולתו הרגילה, ובכל זאת, ידה של כפר סבא הייתה על העליונה על אף שלא הגיעה להפרש 4 הנקודות.

יתר הקלעים לכצנלסון: טמיוקין 10, גל שחף (10 ריבאונדים) 7, אופק סירקיס (7 ריב') 6, רותם כהן והקפטן איתי יגדל (7 ריב') 4 כ"א, ואליעד רישליין (11 ריב') 2. שגיא שטיינמן בלט בחולון עם 30 נקודות ו-19 ריבאונדים.

יניב פילו, מאמן הקבוצה, אמר לאחר המשחק: "עשינו מאמץ גדול. ידענו שזה מסוג המשחקים שיילכו צמוד ויילכו להפרשים. יש טיפה תחושה של פספוס, כי אנחנו עושים דברים יותר טוב ממה שהצגנו היום. החבר'ה קצת התרגשו, קצת השתללנו, לקחנו קצת יותר מדי זריקות מבחוץ (הקבוצה זרקה 47 זריקות ל-3, מתוכן נכנסו 13, א.י.). זה לא מה שרצינו, רצינו קצת להגיע יותר קרוב לטבעת, לסחוט את העבירות. אבל סיימנו במקום ה-2 ומגיע לילדים הרבה קרדיט, הם מגיעים כל יום ועובדים מאוד קשה".