אגדה על המגרש ומחוצה לו. יאני | צילום: יוסי רוט
קשה לחשוב על קבוצה בה זכרונות הדור הצעיר כל כך שונים מאלה של הדור הוותיק, כמו אלו המתקיימים בכפר סבא. בעוד הראשונים ידעו בעיקר מרור, ונמנע הפעם מלהרחיב את היריעה בנושא, הרי שאלו הוותיקים אלו שהייתה להם הזכות לצפות בעוצמה הירוקה בשנות ה-70 וה-80 כמו אופטימיות קוסמית עוטפת אותם מכל פגע.

אחד האישים המרכזיים האחראים לתקופה ההיא הוא לא אחר מאשר אלי יאני. החלוץ הבלתי נשכח של הקבוצה ומי שהיה הקפטן שלה יזכה לטקס הוקרה לפני המשחק מול הפועל תל אביב ביום חמישי הקרוב בלוויטה (18:50). עמותת הלב הירוק, ארגון האוהדים של הפועל כפר סבא, פירסמה לרגל המאורע סרטון של יאני מדבר על הפועל כפר סבא ובו הוא אומר את הדברים הבאים:

"אני זוכר את הימים הראשונים כשהגעתי למועדון הפועל כפר סבא. זה היה מזמן, לפני 46 שנה. הייתי אז ילד בן 12 שאיבד בצורה פתאומית את אביו. כבן יחיד הגעתי למועדון הזה ומצאתי בית ומשפחה. הפועל כפר סבא בנתה אותי לאורך השנים, ואני הרגשתי נוח וטוב לייצג אותה. לימים התפרנסתי מהעיסוק הזה."

הרגע המאושר שהיה לי במסגרת שירותי במועדון היקר הזה, היה ב-1990 שכקפטן הקבוצה קיבלתי את גביע המדינה שבו זכינו מהנשיא חיים הרצוג ז"ל. כשהנפתי את הגביע, רגעי האושר שהציפו אותי והגאווה שאני לא מייצג רק את אלפי האוהדים שהגיעו למגרש אז באצטדיון רמת גן, אלא עיר שלמה. זו הייתה חוויה בלתי נשכחת ששוויה לא יסולא בפז. רגעים של אושר צרוף שרק ספורטאי שזוכה בהישגים יכול להרגיש אותם". 

לגבי העתיד, חשוב שהמועדון הזה ימשיך להתקיים ואכן כל הנתונים כרגע וההצלחה של המועדון הזה מראה שהוא בדרך הנכונה. כל זאת כדי שלמאות הילדים שמתרוצצים במגרשים מדי יום תהיה תקווה שגם הם יוכלו להגשים חלום ולייצג את עצמם ואת המועדון הזה, ואולי גם בנחישותם ובהשקעתם יגיעו להישגים שגם יוסיפו למוניטין שלהם ושל המועדון היקר הזה."

שמחתי להיות בכל הצמתים המרכזיים ובכל ההישגים של המועדון הזה. הייתי שותף ב-3 מתוך 4 ההישגים המפוארים שלו. גביע המדינה בשנת 80', אליפות בשנת 82' וכמו שציינתי קודם, כקפטן הקבוצה להניף את הגביע בו זכינו בשנת 90'. זה בעצם התואר שהמועדון זכה בו ולצערי חלף מאז הרבה זמן. אז הגיע הזמן לדרבן את השחקנים ואת מי שמנהל את העסק היום כדי לחזור להצלחות של פעם וזה בהחלט אפשרי."