תומר לוי (משמאל) מנסה לחמוק משחר הירש | צילום: יאיר שגיא

קשה לקרוא למה שראינו היום על כר הדשא "משחק העונה", או אם חייבים לדייק, משחק בכלל. שער עצמי של מיקי יאזו אחרי 45 שניות לאחר בעיטה של ג'וזף גנדה, העלה את תל אביב ליתרון 0:1 ומשם הפועל כפר סבא לא חזרה. 

לאחר השער, ירדה הפועל תל אביב לבונקר והתפנתה למשחקי 'מריחת' זמן ש'הרגו' את המשחק. כפר סבא, מצידה, שנקלעה לפיגור מוקדם ולא פשוט, לא הצליחה ממש לחדור את המעטפת האדומה, ועל אף שליטה כמעט מוחלטת בכדור במחצית הראשונה, התקשתה להגיע למצבים. האדומים, מנגד, ניצלו את הלחץ של הקבוצה של דגו, וכמעט ועקצו עוד מספר פעמים במהלך המשחק. אבל מה שבטוח כדורגל זה לא היה.

במחצית השניה כפר סבא התעייפה והמשחק התאזן, אבל למעט מצבים ספורים, ביניהם בעיטה לקורה של אור אוסטוינד מזווית קשה לקראת סיום המשחק, לא ראינו יותר מדי על הדשא.

נראה שהקבוצה של דגו פשוט לא הייתה ערוכה לכזה סגנון ציני של משחק, שסביר להניח שמבזה לא מעט מאוהדיהם של מועדון "הפאר" האדום. בכל זאת, לא הייתה זו פארמה, מילאן או צ'לסי מהצד השני של המגרש, רק קבוצה ישראלית עם תקציב צנוע שרוצה לשחק כדורגל. ספק גדול גם אם קובי רפואה, במשחקו הראשון כמאמן הפועל תל אביב, ירצה להכניס את הבזיון הזה לרזומה שלו. ספק גם אם השופט ירצה לראות אותו שוב, לפחות מהיציע נראה היה שהוא שגה במספר החלטות טריוויאליות, וברובן המוחץ הן היו לטובת האדומים.  

עידן דוד בסיום המשחק. כפר סבא לא ציפתה ליריבה כזו | צילום: אורן אהרונימנגד, כפר סבא ודגו חייבים ללמוד לנצח משחקים כאלה אם הם רוצים לשמור על המקום הראשון, נכון לעכשיו הקבוצה מובילה ב-4 נקודות על אחי נצרת. ככל שהעונה תתארך יותר קבוצות ינסו לסגור את המשחק מול המובילה הירוקה, ורצוי שהיא תהיה ערוכה לכך בצורה יותר טובה מזו שנראתה מול הפועל תל אביב.

בכל הנוגע לאצטדיון לויטה הנוראי, הרי שהוא ראה הערב את אחד הרגעים היותר יפים שלו, כש-4,500 צופים מילאו את יציעיו. בתקווה שפעם הבאה שכמות כזו של אוהדים תגיע, תהיה גם יריבה שראויה לכך. כיף לראות שהאוהדים חזרו להאמין בקבוצה אחרי התקופה הנוראית שעברה עליה.

הליגה יוצאת עכשיו ל-3 שבועות פגרה. במחזור ה-10, המחזור הבא, תפגוש הפועל כפר סבא את הפועל קטמון במשחק חוץ בירושלים (ו', 24.11, 15:00).