עפרה אברמוביץ' בעת קבלת הפרס | צילום: מתוך דף הפייסבוק של אברמוביץ'

ספק אם תמצאו שגרירה יותר מוכרת לכפר סבא מאשר המאמאנט. ליגת האמהות בכדורשת שנוצרה ב-2005 בכפר סבא ע"י אברמוביץ' מונה כבר בסביבות 15,000 אמהות בישראל והמספר רק עולה ועולה, כששלוחות שונות בעולם אף הן תופסות תאוצה. מדובר באחד מענפי הספורט העממיים הרשמיים הגדולים בארץ, כשקשה להתעלם מהאספקטים הקהילתיים והבריאותיים שהארגון מקדם.

שלא במפתיע התנועה האירופאית למשחק הוגן (The European Fair Play Movement) אף היא זיהתה את כוחו המחנך של הארגון ולפני כשבועיים העניקה לליגות המאמאנט את אות ההוקרה כמייצגת של רוח המשחק ההוגן ב-2017.

אברמוביץ', שקיבלה בעבור המאמאנט את הפרס אמרה במהלך הטקס: "הפרס הזה מאשר את העובדה שאנחנו הולכים בדרך הנכונה. המשחק ההוגן נמצא בתמציתה של המאמאנט. אנחנו מלמדים את ילדינו לאהוב את קבוצתם מבלי לשנוא את הקבוצה השניה. אנחנו מלמדים אותם אהבה ללא תנאי. יש לנו את הזכות, אבל יותר מכך את המחויבות ואת האחריות לבנות עבור ילדינו מקום טוב יותר לחיות בו". 

היא אף הוסיפה בדף הפייסבוק שלה כי "כישראלית אני מרגישה גאווה שארגון ישראלי מקבל פרס כזה, בזמן שבמקומות רבים ברחבי העולם רואים בנו כחברה אלימה".