הפועל כפר סבא | צילום: יוסי לזרוף, מתוך אתר איגוד הכדורעף

לכאורה המשחק שהתקיים ביום שישי האחרון בין האלופה הפועל כפר סבא לסגניתה מכבי חיפה היה רק עוד משחק של תחילת עונה בין שתי הקבוצות החזקות ביותר בליגה, עד כאן הלכאורה. במהלך הקיץ ועם פתיחת העונה התנהל מאבק, יש שייאמרו אפילו מאבק לא הוגן, של מכבי חיפה בהפועל כפר סבא על שירותיה של שחקנית האמצע מרינה גלפרין (המקרה מתואר בהרחבה בסוף הכתבה המצורפת, א.י.). בכפר סבא טענו שהסאגה הזו פגעה קשות בהכנות הקבוצה לליגה וביום שישי האחרון הייתה הזדמנות ראשונה לירוקות מהשרון לנקום. איך זה נגמר? 3:2 לכפר סבאיות, והרבה טעם של עוד. 

כזכור, החיפאיות החתימו את הקבלנית האמריקאית לוגן טום, שנחשבה בעבר לאחת השחקניות הטובות בעולם. טום, מצידה, הוכיחה את העניין הזה די מהר כשסגרה משחק של 22 נקודות בבכורה שלה מול כפר סבא. עם זאת, לכפר סבא קליבריות משלה, אניה ויליקי שרשמה משחק של 25 נקודות והליברו נועה ארז שנבחרה כמצטיינת, היו שם כדי להשאיר את הנקודות בצד הנכון.

המשחק נגמר בתוצאה 2:3 (25:22, 25:22, 25:19, 15:25, 15:7) לכפר סבא שנעזרה גם ביכולת נהדרת של שחקנית המריבה מרינה גלפרין עם 18 נקודות, ושל איומי נקאמורה ואנג'ליקה קוריאה עם 13 נקודות כל אחת כדי לסגור סיפור. 

חן הימלפרב מאמן הקבוצה אמר לאתר איגוד הכדורעף: "משחקים ברמה כזאת מוסיפים לנו המון ואנחנו לומדים למצוא פתרונות למצבים כאלה ואחרים.שמחתי מאוד שאחרי מערכה רביעית לא טובה שלנו הצלחנו לשחק מצויין את המערכה החמישית ולנצח את המשחק. הייתה אווירה טובה באולם ושיפוט מדויק. בסופו של יום תמיד כיף לנצח". 

בשורה התחתונה כפר סבא סוגרת 6 מחזורים במקום הראשון וללא הפסד. מחר (ב', 19:30, אולם הפעמונים ברעננה) תשחק הקבוצה מול מכבי רעננה במשחק השלמה למחזור הראשון.