סלבה בצ'לקה עולה להנחתה ממסירה של שון אימאמורה | צילום: יוסי לזרוף, הפועל כפר סבא

מאחורי השם הלא מאיים "מונטנה וולי" מצאה אמש (ג') באולם אינשטיין הפועל כפר סבא בכדורעף את אחת הקבוצות המרשימות שנחתו בישראל בשנים האחרונות. זה נגמר 1:3 לבולגרים (19:25, 25:19, 18:25, 20:25) שהנחילו לקבוצה הירוקה את הפסדה הראשון העונה בכל המסגרות.

יש לציין, במונטנה שיחקו אתמול לא פחות מ-3 שחקנים בולטים מתחת לגיל 20, אבל כאלה שצפויים להתברג בטופ העולמי בשנים הקרובות. בין השאר היה שם ילד רוסי בן 19 בגובה 2.10 מ' בשם קיריל קלטס שכל הנחתה שלו עברה הרבה מעבר לחסימה הכפר סבאית, מוסר בן 18 יוצא מן הכלל בשם קונסטנטין אבאב שתפס את ההגנה של כפר סבא לא מוכנה פעם אחר פעם, וילד בן 17 בשם אספרו אספרוחוב, אמנם רק 2 מטרים אבל ממריא מהמקום כמו מסוק. אם נמשיל לכדורסל, התחושה הייתה שהגיעה לארץ קבוצת אנ.בי.איי לשחק מול מכבי תל אביב, והתוצאה הייתה צפויה וכואבת.

ובכל זאת, אם כפר סבא תצליח לזכות באליפות השנה, הרי שהמשחק הנ"ל יזכר כלא פחות ממשחק מפתח. הילדים של הבולגרים דחפו את הכפר סבאים לעלות רמה. הקבוצה של גל גלילי שעד כה טיאטאה את כל יריבותיה בזירה המקומית נאלצה סוף סוף להתמודד מול יריב ראוי ומעבר לכך, ויותר מסביר להניח ששכר הלימוד הזה עד ישרת אותה הרבה העונה. המערכה השנייה אותה כפר סבא ניצחה בהחלטיות הייתה פשוט מערכה נהדרת, ולו תצליח הקבוצה להחזיק ברמה כזו יהיה מאוד קשה לעצור אותה בזירה המקומית.

ז'וארס גומז מנחית | צילום: יוסי לזרוף, הפועל כפר סבא

ז'וארס גומז, שהוביל את הכפר סבאים במשחק עם 14 נקודות, אמר לאחר המשחק למיינט: "זה היה משחק טוב. המשחק הקשה ביותר שלנו העונה. אני מקווה שהמשחק הבא נגדם יהיה יותר טוב".

על ההתמודדות ברמה הזו אמר גומז: "זו הייתה חוויה מאד חשובה. עכשיו כשאנחנו מכירים אותם, נצטרך לשמור על ראש מורם כשנגיע לשם ולנצח את המשחק".

על הקבוצה הבולגרית אמר גומז: "הם צעירים ויש להם הרבה פוטנציאל. אנחנו אמנם יותר מבוגרים מהם אבל זה לא חשוב, אנחנו צריכים להשתפר ולנצח".

בנוסף לז'וארס בלטו בכפר סבא סלבה בצ'קלה, גיא בן גל וסלבה דבש עם 12 נקודות כ"א.

כפר סבא תפגוש בבולגרים בחוץ ב-21 לדצמבר במשחק שבו תצטרך לנצח 1:3 או 0:3 על מנת להעפיל. בשבת הקרובה תארח הפועל כפר סבא את מ.ס. עילבון באולם בר לב.