ביירון ווסלי עולה לסל. כפר סבא מצאה את הדרך? | צילום ארכיון: אריאל ימיני

ריבאונד התקפה של איתן רוטנברג ושתי קליעות עונשין של ביירון ווסלי נתנו את האות להפתעת העונה עד כה בליגה הלאומית, לאחר שהפועל כפר סבא הגיעה אמש (ד') לרחובות למפגש מול המובילה מכבי רחובות, כשהיא בעמדת האנדרדוג המוחלט ויצאה מנצחת.

לך תבין. במשך חצי עונה התקשה יוסי בונן להכניס את החברים הירוקים לתבנית מנצחת, ולאחר 10 מחזורים מספר הנצחונות שלו עמד על 2 בלבד. הקבוצה הכפר סבאית בילתה את מרבית העונה עד כה כשהיא מדורגת אחרונה בטבלה. ביום חמישי הקודם החליטו במועדון הירוק שדי זה די, פיטרו את בונן, והחזירו את הוד בן הרצל הוותיק לעמדה על הקווים.

במצב כזה אף אחד לא האמין שכפר סבא תחזור מרחובות עם ניצחון. הרחובותיים מציגים העונה את אחת הקבוצות הטובות שנראו בליגה הלאומית. סגל שחקנים שכולל ותיקים מוכחים כגור פורת, עודד שעשוע, זרים מעולים כאלונזו קולמן ומרכוס רלפורד וצעירים מוכשרים כאליאב אוחנון. עד אתמול הרכבת הרחובותית הפסידה פעם אחת בלבד בליגה.

ובכל זאת, מכבי רחובות לא יכלה אמש למשחק המסודר והיציב שהציגה כפר סבא של בן הרצל. ביירון ווסלי הוביל את הירוקים עם 19 נקודות וביחד עם של דאליס ג'וינר שקלע 17 נקודות (7 ריבאונדים), איתן רוטנברג עם 14 (6 ריבאונדים), השלושה הבהירו שהעונה לא אבודה מבחינתם.

בסופו של יום כפר סבא הסתכלה בלבן של העין לקבוצה הכי טובה העונה בליגה וניצחה אותה. יש סיבות לאופטימיות. ביום שלישי הבא (19:00, אולם היובל) תארח כפר סבא את קריית מוצקין בניסיון ליצור מומנטום ולקחת את הקבוצה רחוק מהתחתית ויותר לכיוון הפלייאוף העליון.

יתר הקלעים לכפר סבא: עידו דוידי 10 נקודות (משחק שיא שלו העונה), די ג'יי שארפ 9  ו-אוריאל טרוצקי (8 ריבאונדים) 6. טמיר אריאלי, יאיר קרביץ וג'ושוע אדלר כהן שותפו אך לא קלעו. רלפורד וקולמן הובילו את רחובות עם 17 כ"א שכאמור לא הספיקו.