תומר לוי. גם הוא כבר לא ירוק | צילום: יאיר שגיא

ביום שני האחרון כפר סבא אירחה את הפועל רמת גן למשחק הראשון בסיבוב השני. אם בפעם הקודמת שהקבוצות נפגשו זה נגמר ב 2:0 לטובת הירוקים, הפעם דווקא האורודונים הגיעו הרבה יותר מוכנים למשחק וחוץ מ-15 הדקות הראשונות, בהן הייתה שליטה אבסולוטית של כפר סבא, רמת גן הייתה הרבה יותר מסוכנת וקרובה הרבה יותר לצאת מלויטה עם 3 הנקודות. כפר סבא המשיכה בשיטה הרגילה שלא הצליחה להניב יותר מדי נקודות במשחקים האחרונים ובהיעדרו של רז כהן, גיא חדידה לא הצליח להביא את הערך המוסף הנחוץ בקישור.

עם תחילתו של חלון ההעברות, גוברת התחושה אצל הקהל כי ההחתמות יקבעו לאן מועדות פניה של הקבוצה. החתמות נכונות בעמדות הנחוצות לחיזוק (מגן שמאלי, קשר וחלוץ) יכולות להעניק לקבוצה את העומק אותו היא צריכה בשביל לעלות לליגת העל. מנגד, חלון העברות רדום ובקבוצה יכולים גם להתעורר למצב בו הם מחוץ לתחרות על הכרטיס לליגת העל.

כרגע, כפר סבא סובלת בעיקר מירידה ניכרת ביכולתם של מיקי יאזו ושחקני הקישור הכפר סבאי. כשגם חסרונו הארוך של סהר בראון לא עוזר לקיום רוטציה נרחבת סבירה על ידי דגו. אחת הבעיות שמעוררות תהיות בקרב הקהל היא למה במחנה האימונים שערכה הקבוצה בקפריסין דגו לא התחיל לתרגל שיטת משחק אחרת, שכן שיטת המשחק הנוכחית של כפר סבא אינה מצליחה להביא את הירוקים לידי יתרון. שאר קבוצות הליגה כבר מכירות את כפר סבא, כולן מתכוננות באופן נכון כנגד הירוקים ורק בזכות טעויות קריטיות של היריבה, כפר סבא מצליחה לנצח. משחק הלחץ שאפיין את כפר סבא והשיג שערים לזכות הקבוצה פסק עקב העייפות המצטברת של השחקנים וכשאין מחליפים ראויים בספסל, אי אפשר להמשיך לשחק בצורה נחושה. הקישור הכפר סבאי תקוע עוד מהמחזור הראשון של העונה ועד עתה לא ניתנו שום פתרונות למצב וגם דברים קטנים שעבדו, כמו הצבתו של עידן דוד באגף והכנסתו של מסמבה לקישור נזנחו במשחק האחרון משום מה.

מסאי דגו. הסיבוב השני יקבע את עתידו בכדורגל הישראלי | צילום: ראובן שוורץ

הסיבוב השני הוא רצף המשחקים שייקבע את המשך דרכו של דגו בכדורגל הישראלי. אם הקבוצה לא תצליח להתרומם, דגו יתפס כמאמן בינוני שמלבד להיות מקושר וחבר של שחקניו, לא מביא ערך מוסף לקבוצה. מנגד, חיזוק נכון, שינוי שיטת המשחק ו\או מציאת פתרונות נכונים למצב הקיים, יקפיצו את ערכו של דגו, שעד עתה נראה מתקשה בשינוי היכולת של הקבוצה במהלך המשחק. דגו אינו נוהג לבצע שינויים במערך קבוצתו ודווקא במשחק אפור, כמו זה נגד רמת גן, היה צורך בשינוי דרסטי במהלך המשחק. דגו חייב להתחיל לחשוב על פתרונות יצירתיים, אפילו בדמות איבוד נקודות במשחק כלשהו, העיקר לא להחזיר את קהל האוהדים לתקופתו של פליקס נעים.

מחר (ו', 14:00, המושבה) תפגוש הפועל כפר סבא את מכבי פתח תקווה במסגרת גביע המדינה.

לטור הקודם של טל סלע