אלקסלסי ודוד. "זה היה הזוי. אמרו לדגו: 'אם איתי משחק, אתה מפוטר'" | צילום:  ראובן שוורץ

בכפר סבא ניסו להתרגל ליום שאחרי מסאי דגו במשך כל השבוע. הבעלים יצחק שום, שהעביר את האימונים, התייצב על הקווים במשחק הביתי נגד בית"ר תל אביב רמלה ורשם הפסד מאכזב 3:2. המאמן החדש ריימונדס ז'וטאוטאס צפה במשחק מהיציע ויערוך את הבכורה שלו בדרבי השרוני נגד מכבי הרצליה (שישי, 15:00)

הקהל איתנו

שום ניסה לשדר עסקים כרגיל ואמר אחרי המשחק: "כולם היו איתנו עם המהלך שעשינו, גם במועדון וגם בקרב הקהל שלנו. אני רוצה לשכוח מכל הסיפור עם דגו, וחבל שוב להזכיר את זה. אני רק יכול לומר שלא אמרתי אפילו 10 אחוזים ממה שהיה לי להגיד בנושא הזה, אבל אני לא מעוניין להיכנס לזה. אני בעל הבית של המועדון, המאמן החליט ללכת בדרך שלו, הגיע אחר במקומו וזה הכל. ממשיכים הלאה".

שום הוסיף ואמר: "ברור שיותר כיף לנצח, אבל לקחתי בחשבון את כל מה שעברנו השבוע. עכשיו יצאנו לדרך חדשה. ז'וטאוטאס יורד לקווים, ואני אעשה את מה שאוכל כדי לעזור לו להצליח".

השבוע נערכה הבוררות בין רועי זיקרי ובין כפר סבא, ובסיומה הוחלט כי הקבוצה שתרצה להעביר את השחקן לשורותיה תצטרך להעביר למועדון 72 אלף שקלים. אם בהתחלה נראה היה כי זיקרי נמצא בדרך למכבי פתח תקוה של הלוזונים, בסופו של דבר סיכם החלוץ את תנאיו בשכנה הפועל רעננה והוא מצטרף לקבוצה של מנחם קורצקי.

עוד לפני קבלת ההחלטה אמר יצחק שום: "אני מתאר לעצמי שישחררו אותו לאן שירצה, חוץ מהפועל תל אביב. הוא לא מעוניין להישאר ולא רוצה לשחק כאן. הוא שחקן שלנו, אבל הוא ביקש ללכת. הוא היה צריך לדעת איך להתנהג ולהעריך את מה שקיבל כאן. הוא יודע שטעה, היו לו כנראה מורים טובים". במועדון הוסיפו: "זיקרי דיבר בדיון בצורה מכוערת. הוא אמר לבורר: 'תגאל אותי מהייסורים שלי'. הוא לא מתבייש? שמונה קבוצות הוא עבר בשנתיים, אף אחד כבר לא רצה לגעת בו. הוא קיבל כאן את הבמה. האוהדים שהוא יוצא נגדם הרימו אותו על הכתפיים. הוא היה כאן מלך. הוא עשה טעות קשה, אבל שיהיה לו לבריאות".

עם סגירת חלון ההעברות החתימה כפר סבא את האקס רן יצחק, והוא חזר למועדון אחרי חצי עונה לא מוצלחת במדי הפועל קטמון. נוסף על כך צירפו הירוקים את יובל טיטלמן, קשרה הצעיר והמוכשר של הפועל רעננה. הוא הגיע בהשאלה עד סיום העונה. שחקן נוסף שהצטרף הוא חלוץ הפועל רמת גן עוז פרץ.

הקשר איתי אלקסלסי שוחרר מהקבוצה. לאחר פיטוריו של דגו היה ברור שהשחקן נמצא בדרך החוצה, והשבוע הוא הצטרף להפועל ראשון לציון, אחת היריבות של כפר סבא על כרטיס העלייה. אני רוצה להבהיר משהו חשוב", אמר השחקן השבוע. "אני ביקשתי להשתחרר ולא המועדון שחרר אותי. התחננתי שכפר סבא ייתנו לי ללכת. הרגשתי סביבי אנרגיות שליליות מאוד. לא קל לשמוע שמקבלים החלטה שלא אשחק ומטילים וטו שאם אשחק, מסאי יפוטר. זה היה מצב פשוט הזוי, והחלטתי בצער רב לעזוב את המועדון ולהמשיך הלאה. אני לא נשאר במקום שזה היחס שנותנים לי. זה מאכזב מאוד, כי אצל מסאי שיחקתי והוא העריך אותי. אין מה לעשות, דלת נסגרת ואחרת נפתחת. אפגוש את כפר סבא במאבקי העלייה".

שחקן נוסף שעזב את המועדון השבוע הוא המגן הימני תומר לוי. הוא הצטרף לקטמון. לאחר שהבין לוי כי מעכשיו הוא צפוי לאבד את המקום בהרכב לטום שלח, הוא החליט שהוא לא מעוניין להישאר בכפר סבא.

`תומר לוי. גם הוא כבר לא ירוק | צילום: יאיר שגיא

דוד פורח

בכושר הכי טוב בקבוצה בחודש האחרון נמצא החלוץ עידן דוד, שהבקיע חמישה שערים מתוך השבעה האחרונים שכבשה כפר סבא (צמד נגד לוד, צמד בגביע נגד בית"ר כפר סבא ושער נגד בית"ר רמלה). "היה חשוב מאוד שנצא מהמשחק נגד בית"ר תל אביב רמלה עם נקודות, אבל זה לא קרה. לשמחתנו, גם היריבות שלנו בצמרת הפסידו, כך שלפחות אפשר להתנחם בזה. נגד הרצליה ניראה אחרת".

על האווירה במועדון לאחר חילופי המאמנים: "לא אגיד לך שזה נעים כשדברים כאלה קורים, אבל זה חלק מהכדורגל. לפעמים בעל ואשה לא מסתדרים וממשיכים הלאה. המועדון חייב להיות מעל הכל".

מיום שהשעתה הקבוצה את רועי זיקרי, מלך השערים שלה, תפס דוד את מקומו והוכיח שהוא לא שכח את מלאכת הכיבוש. "פעם זה אני, ופעם מישהו אחר", הוא אומר. "עכשיו אני בתקופה טובה, ואני כמובן שמח לעזור לקבוצה במספרים. אני שחקן בעל ניסיון, הגעתי לכפר סבא כדי לשחק ולא כדי לשבת על הספסל. יצא שפתאום נדחקתי לספסל, אבל תמיד כשנכנסתי עליתי הכי טוב שאני יכול. אני שמח שהרווחתי את המקום שלי חזרה דרך העבודה הקשה". על המשחק הקרוב נגד הרצליה אמר דוד: "הרצליה בכושר פנטסטי, אבל אנחנו מגיעים לכל מקום כדי לנצח. אנחנו חייבים לזכות בנקודות האלה".

שבוע עמוס עומד להיות לירוקים. לאחר המשחק נגד הרצליה תארח כפר סבא את בית"ר ירושלים ביום שלישי, במשחק הראשון במסגרת רבע גמר הגביע, וביום שני שלאחר מכן תארח בביתה את הפועל עפולה. על משחק הגביע אמר שום: "בית"ר היא קבוצת גביע, גם כפר סבא כזאת, או לפחות היתה כזאת פעם. יהיה משחק מעניין. מערכת היחסים בין המועדונים טובה מאוד. הם פייבוריטים כמובן, למרות שזה גביע. כשיש שני משחקים זה מקטין את האפשרות להפתיע. במשחק אחד הכל יכול להיות, וזאת תהיה משימה קשה מאוד. ההזדמנות קיימת, אבל היא לא גדולה. בכל מקרה, נעשה כל מאמץ לעבור את בית"ר ולהוכיח שאנחנו שייכים לליגת העל".