נווארה ביום שישי האחרון. מה יהיה? | צילום: ראובן שוורץ

חלון ההעברות שהסתיים לפני כמה ימים הניב תנועה רבה בכדורגל הישראלי ובהפועל כפר סבא בפרט. שבעה שחקני סגל חדשים הוחתמו בקבוצה כשרובם מגיעים לחזק את הקישור וההתקפה הכפר סבאית אחרי עזיבתו של מלך שערי הלאומית, רועי זיקרי. זיקרי עבר לרעננה תמורת כ-70 אלף שקלים שנקבעו לאחר בוררות בין המועדון לבינו ולסוכנו. אל זיקרי מצטרפים גם איתי אלקסלסי ותומר לוי שקיבלו שחרור מהקבוצה ועזבו לראשון לציון וקטמון בהתאמה, כשיצחק שום מבסס את מעמדו כקובע הבלעדי במועדון. השניים, שהיו מאוד קשורים למאמן המפוטר, מסאי דגו, ואולי אף קיבלו קרדיט מוגזם מצידו של המאמן שכנראה פוטר עקב כך, קיבלו אמנם צ'אנס להוכיח את עצמם במשחק נגד בית"ר תל אביב – רמלה, אך התקשו להוכיח את הקרדיט ונראו כלא מחויבים למועדון. גיא חדידה ואופק מרום שוחררו מהמועדון עקב רצונם לקבל יותר דקות משחק וכריסטופר מסמבה מנדניגו הוקפא עקב הבאתו של דרווידס שארנס, חלוץ נבחרת ליטא.

אל שארנס, שהגיע בתחילת חלון ההעברות ביחד עם הקשר ההתקפי אלמוג אוחיון, מצטרפים הקיצוניים ניסן דנון ועוז פרץ שינסו להוסיף יצירתיות ומחץ להתקפה הכפר סבאית המגמגמת. רן יצחק חוזר לקדנציה נוספת במועדון כשהוא אמור להביא קטלניות וסיומת להתקפה הירוקה שסובלת מחוסר ניצול מצבים, בעיקר עקב הצבתו הלא נכונה של פיטר נוורה כחלוץ בודד. בנוסף, מצטרפים לקבוצה בהשאלה שני שחקנים בעלי פוטנציאל רב. יובל טיטלמן מגיע הישר משכנתנו במערב, הפועל רעננה. טיטלמן פתח בהרכב ברעננה תחת דודו אברהם וגיא לוי, אך תחת שרביטו של מנחם קורצקי איבד טיטלמן את מקומו בהרכב. המושאל הנוסף הינו המגן\קשר יובל יוסיפוביץ' המושאל ממכבי חיפה. יוסיפוביץ' מסוגל לשחק בשני אגפי המגרש כשהוא בולט בעיקר ביכולתו ההתקפית. בעונתו האחרונה בנוער של מכבי חיפה סיים יוסיפוביץ' עם לא פחות מ-20 בישולים אך הוא צפוי לתחרות כבדה בהרכב עקב איושו של טום שלח כמגן הימני המוביל בקבוצה.

אמנם כולנו יודעים כמה יצחק שום תרם להפועל כפר סבא. אם זה בתור שחקן, מאמן ובקדנציה הנוכחית כבעלים\מנהל טכני. יתרה מכך, אין ספק שאחת הבעיות של דגו הייתה התחברות יתר לשחקני הקבוצה ואי הנחלת משמעת בקרב השחקנים, מה שגרם לכרטיסים צהובים והרחקות מיותרות וגם ליחס שונה מצד דגו למספר שחקנים שהיו קרובים אליו. ברור לכולם שאיתי אלקסלסי ותומר לוי הביעו רצון לעזוב את הקבוצה עקב עזיבתו של דגו, אך מצד שני צריך באמת לחשוב האם זה היה שווה את כל הבלאגן. אמנם אין עוררין על יכולתו החלשה של אלקסלסי מהרגע הראשון שבו מעמדו של דגו התערער, אך לדעתי לא היו צריכים להגיע למצב של עימות מול תומר לוי, שללא כל ספק נחשב לאחד המגנים הימנים הבכירים בליגה הלאומית. אמנם אין כל רע בטום שלח, אך לא הייתה שום סיבה לאיבוד מקומו של תומר לוי או לשינוי הטקטיקה של כפר סבא על מנת להרכיב את שני השחקנים יחדיו. במקום לדחוף את כפר סבא קדימה, הקבוצה איבדה מומנטום עקב מריבות שכמעט ולא קשורות ליכולת המקצועית של השניים, אלא רק לפוליטיקה בין הבעלים לדגו.

יחזירו את הקבוצה לעניינים? שום וז'וטאוטאס | צילום: הפועל כפר סבא

במשחק נגד מכבי הרצליה ביום שישי שעבר שהסתיים בתיקו 1:1, זכו האוהדים לטעימה קטנה ומצומצמת מהשחקנים החדשים שהגיעו לקבוצה, כשהבולט ביניהם היה עוז פרץ הפעלתן שהצליח להשיג נקודה אחת יקרה עבור הירוקים עם שער שוויון במשחקו הראשון. האוהדים הירוקים מקווים שהמצטרפים החדשים יתחברו במהרה לקבוצה וכבר במשחק הגביע נגד בית"ר ביום שלישי הקרוב (19:00, אצטדיון "לויטה") יקבלו דקות משחק משמעותיות. בנוסף, ככל הנראה יהיה זהו משחקו הראשון של ריימונדס ז'וטאוטאס כמאמן הקבוצה שכן עד עתה מי שניהל את שני המשחקים לאחר עזיבתו של דגו היה יצחק שום. כולי תקווה שז'וטא ביחד עם שום והשחקנים החדשים יצליחו להפיח רוח חיים חדשה בהפועל כפר סבא, שכן אי עליית ליגה לאחר פתיחת עונה כזאת נהדרת תתפס בתור כישלון רב מערכתי. למזלה של כפר סבא, גם שאר יריבותיה לצמרת מתקשות במשחקים האחרונים ובמקום תחרות בין הקבוצה הטובה ביותר, נראה כי השנה כרטיסי העלייה לליגת העל יחולקו לקבוצות הפחות גרועות מבין קבוצות הליגה הלאומית.

לטור הקודם של טל סלע: הראשון לחיזוק: הסגל הדל של הפועל כפר סבא לא מספיק