מאטוביץ'. בין "הזקנה" שלו לפציעה של בראון, ההגנה של כפר סבא בבעיה | צילום: עוז מועלם

בהפועל כפר סבא אמנם לא לקחו קשה מדי את ההפסד בשבוע שעבר ברבע גמר גביע המדינה נגד בית"ר ירושלים, אך בהחלט מבינים ומודאגים מכך שהקבוצה נמצאת בתקופה רעה. כפר סבא לא ניצחה בארבעת משחקי הליגה האחרונים שלה, ולמעשה מאז עזב מסאי דגו את המועדון הפסידה הקבוצה לבית"ר תל אביב רמלה, סיימה בתיקו נגד מכבי הרצליה ובשבוע שעבר הפסידה בגביע בבכורה של ריימונדאס ז'אוטאוטס על הקווים.

"אין ספק שהבדלי הרמות בינינו ובין בית"ר נראו לעין", אמרו במועדון. "בית"ר שיחקו בחצי הילוך, עשו שתי התקפות והבקיעו פעמיים. היינו שווים גול אחד לפחות, ומשחק ההתקפה שלנו עבד בצורה יפה, אבל ההגנה היתה חלשה. דווקא החולייה שהיתה הכי חזקה בקבוצה נחלשה מאוד".

במועדון מבינים שהם בבעיה רצינית בכל הנוגע להגנה. הקבוצה שחררה את המגן תומר לוי כזכור, לא צירפה מגן שמאלי נוסף, הבלם סהר בראון שחזר מפציעה רחוק מאוד מכושרו, וההגנה נראית נרפית וחדירה במיוחד. במועדון אמרו: "חיכינו שסהר, שלדעתנו הוא הבלם הכי טוב בליגה, יחזור. היינו בטוחים שהוא יחזור בכושר טוב, ובינתיים הוא לא מצליח לשחזר את היכולת שלו. הוא לא מראה סימנים טובים. דושאן כבר מבוגר, התגובות שלו אטיות. הוא מאחר לא פעם ולא קל לו. חליל דווקא היה לא רע במשחק, וגם בצדדים אנחנו לא ממש סוגרים נכון".

אגב, רגע לפני סגירת חלון ההעברות במועדון ניסו להעביר את בלמה של נצרת עילית יבגני ברקמן תמורת רועי זיקרי, אך החלוץ סירב לעבור צפונה. 

במועדון לא אהבו את הביקורות הרבות שהופנו לעבר מנהלי המועדון ובראשם יצחק שום בגל חילופי המאמנים, ואת העיסוק בטום שלח, נכדו של שום. בגזרת שלח מנסים למנוע ממנו את העיסוק ברעשי הרקע. "טום היה בסדר גמור נגד בית"ר. קל למתוח עליו ביקורת בגלל כל הסיפור סביבו, אבל הוא באמת משקיע המון ותורם", אמרו במועדון.

בסביבת המשפחה אמרו בשבוע שעבר: "טום צריך להתרכז בכדורגל ולעשות את שלו כמו כל שחקן בקבוצה. הוא עבר תקופה לא פשוטה, הוא בסך הכל בן 20. הוא מתמודד עם זה יפה, ועוד יתמודד בהמשך עם לא מעט קשיים, אבל הוא מתחשל ולומד. ברור לנו שאנחנו משפחה של אנשים שקשורים לספורט, ושיש סיקור ותקשורת וביקורת, אבל שאנשים יחשבו קצת לפני שהם מדברים ומותחים ביקורת. אף אחד לא מתערב ולא לוחץ על יצחק לעשות פעולות במועדון, הוא מחליט בעצמו על הכל ולא מושפע מכלום. הוא מספיק מנוסה לדעת בדיוק מה הכי טוב להפועל כפר סבא".

"התקשורת קצת הגזימה השבוע עם הביקורות על שומי", הוסיפו במועדון. "צריך לזכור ששום הגיע והציל את המועדון ובינתיים מצעיד אותו להצלחות יפות מאוד. יש רגעים ומשברים שצריך לעבור. בסופו של דבר יש בעל בית, והוא צריך לדאוג לעסק שלו ולהחליט את ההחלטות הנכונות".

המאמן החדש ריימונדאס ז'אוטאוטס החל להעביר את האימונים, וביום שני יערוך את טבילת האש הראשונה שלו במסגרת הליגה שלו נגד הפועל עפולה. "הוא נמצא כאן זמן קצר, אבל השחקנים כבר הבינו שמדובר במאמן ברמה גבוהה. מצד אחד הוא יותר קשוח ואירופי ולכאורה פחות סחבק, ומצד אחר הוא מכיר היטב את הכדורגל, את המדינה ואת המנטליות. אנחנו בטוחים שהוא יוביל אותנו להצלחות", אמרו בקבוצה.

במועדון מחכים לשובו של חלוץ הרכש דרווידס שארנס מפציעה. "לכאורה, מבחינת נתונים אישיים הוא השחקן הכי טוב בליגה הזאת. מדובר בחלוץ נבחרת ליטא ששיחק ברמות הגבוהות. אנחנו בטוחים שהוא יראה את יכולותיו ויתרום רבות לכפר סבא בקרוב". בינתיים הליטאי מעסיק את אנשי המועדון בלוגיסטיקה מסביב, הוא טען כי המיטה שנקנתה למענו קטנה מדי ואף ביקש להחליף את המזנון לסלון שלא היה לטעמם של בני הזוג.

יצחק שום. ביקורת לא פרופורציונלית נגדו | צילום: אורן אהרוני

עפולה בפתח

בקרוב תיאלץ הקבוצה להסתדר ללא הקשר רז כהן, שאמור לעבור ניתוח בכתפו בסוף החודש ובכך יסיים את העונה. בתקופה האחרונה הצליח כהן לחזור לעצמו ולהזכיר מעט את השחקן שהבטיח רבות לפני שנתיים. 

"יצאנו מאוכזבים מהמשחק נגד בית"ר כי הרגשנו שאנחנו שווים להם", אמר כהן בשבוע שעבר.  "קיבלנו שני שערים קלים בגלל חוסר ריכוז וטעויות קטנות, וחבל שזה קרה, כי אם אתה חוטף שערים כאלה נגד קבוצה כמו בית"ר, אתה לא יכול לצאת עם תוצאה טובה".

בנוגע לתקופה הרעה של הקבוצה אומר כהן: "לצערנו, זה המצב, ואנחנו בתקופה פחות טובה. פשוט צריך לצאת מזה ולחזור ולנצח. יש לנו משחק נגד עפולה, וזה משחק סופר חשוב מבחינתנו שילמד על ההמשך שלנו. הם בכושר מצוין ונמצאים רק שלוש נקודות מאיתנו. אני מקווה מאוד שנגיע למשחק מרוכזים ונעשה את העבודה שלנו. אנחנו צריכים להמשיך לעבר המטרה שלנו, שהיא עליית ליגה. יש עוד דרך ארוכה, אבל עשינו דברים יפים עד עכשיו, וחשוב שנמשיך עד הסוף".

על חילופי המאמנים אמר כהן: "זה לא סוד שהשחקנים היו קשורים מאוד למסאי, אבל המערכת החליטה, ובסופו של דבר אנחנו עובדי מערכת ועושים מה שמחליטים בשבילנו". כהן אמור לעבור את הניתוח בכתף בדיוק ביום שבו תנסה כפר סבא לגרד משהו במשחק הגומלין בטדי.

"המצב מבאס. מאז שחזרתי מהפציעה אני בתקופה טובה והשתפרתי, אבל לצערי את הניתוח אני חייב לעבור, ובעצם אסיים את העונה בעוד פחות מחודש", הוא אומר. "אם הייתי דוחה עוד את הניתוח, זה היה דופק לי גם את פתיחת העונה הבאה. כבר אי אפשר להמתין, ולצערי זה המצב. זה מאכזב מאוד כמובן. זאת פציעה של חוסר מזל, אבל זה חלק מהספורט. נעבוד קשה, נשתקם ונחזור כמה שיותר מהר למגרשים. בינתיים אתמוך בחבריי מהצד, ואני מקווה ומאמין שהם יידעו להשלים את העבודה". במשחק נגד עפולה (מחר, 19:00, לויטה) ייעדר כהן בכל מקרה בגלל חמישה צהובים. הוא יחזור למשחקים הבאים נגד אחי נצרת ונשר, ואז יצא לניתוח. 

לקראת עפולה אמרו במועדון: "עם כל זה שכבר תקופה אנחנו לא פוגעים בליגה, אנחנו עדיין במקום השני. אנחנו לא רואים קבוצות אחרות שמסתערות על כרטיס העלייה. מצפה לנו משחק חשוב מאוד נגד קבוצה שנמצאת בכושר טוב, הם ממש קרובים אלינו, וזה מסוג המשחקים שאנחנו חייבים לנצח כדי להמשיך לעבר המטרה שלנו.

כהן: "זה לא סוד שהשחקנים היו קשורים מאוד למסאי, אבל המערכת החליטה, ובסופו של דבר אנחנו עובדי מערכת ועושים מה שמחליטים בשבילנו"