אורי אפק, איש עתיר זכויות בספורט הישראלי בכלל ובענף הכדורעף בפרט, זכה לקבל אתמול (א') עיטור כבוד מאת גרי אברמוביץ', יו"ר מועדון הפועל כפר סבא, במהלך הרמת הכוסית של המועדון הירוק. 

הענקת העיטור הזה היא לא פחות מסגירת מעגל שכן היה זה אברמוביץ' שהציע לאפק לאמן את הפועל כפר סבא לפני כ-42 שנה, הצעה ששינתה ביותר ממובן אחד את חייו של אפק ואת הכדורעף הכפר סבאי בכלל.

אפק שהיה שחקן כדורגל במכבי נתניה, נשאב לענף הכדורעף, אימן את נבחרות הנשים והגברים, היה שופט בינלאומי וזכה לעיטורים רבים. בין השאר אף כיהן כמנכ"ל הוועד האולימפי. 

אפק אמר לקראת הטקס כי "כולנו שנת דור אוהדי הכדורעף בכפר סבא, כי כאן יש דוגמא של תרבות הספורט החינוכית והערכית עם ה"אשם העיקר" גרי אברמוביץ', ולא פחות העזר כנגדו עפרה...".

שינו את הכדורעף בעיר. אברמוביץ' (מימין) ואפק (משמאל) | צילום: באדיבות הפועל כפר סבא

סדרות חצי הגמר בפתח

הפועל כפר סבא בכדורעף נשים תפתח מחר את משחקי חצי הגמר (ג', 27.3, 21:00, אולם בר לב) במפגש מול הפועל קריית אתא. האלופה הדיחה את אס"א בן גוריון הבאר שבעית בלי בעיות יתירות ואם לא תתרחש סנסציה, סביר להניח שנראה שידור חוזר של גמר האליפות מהעונה שעברה מול מכבי חיפה. עם זאת, נכון לעכשיו, אפשר לומר שמחזיקות הגביע מחיפה יהיו פייבוריטיות במקרה שסדרה כזו תתקיים.

הגברים, שאף הם הדיחו את אס"א בן גוריון באר שבע ברבע הגמר, יתחילו את סדרת משחקי חצי הגמר במלחמת עולם של ממש מול האלופה מכבי תל אביב ביום שלישי הבא (ג', 3.4, 21:00, אולם בר לב).