אחרי עונת בלהות שכמעט הסתיימה בירידה לליגה א', בהפועל כפר סבא פתחו השבוע את האימונים לקראת עונת 2018/19.  בקבוצה נותרו חמישה שחקנים בלבד מהעונה שעברה - טום שלח, סתיו נסיקובסקי, יוחאי קריב, יהב אפריאט ודן עזריה

 

עונה 55 

את רוב תשומת הלב באימון הפתיחה תפסו השחקנים החדשים, והיו כמובן לא מעט כאלה. השוער איתמר ישראלי שהגיע מהפועל מרמורק, יגאל בקר השוער השני שהגיע מהפועל רעננה, הבלם טל מכלוף מהפועל אשקלון, הבלם לני אהרון ממכבי נתניה, שעלה ליגה עם הפועל חדרה בעונה שעברה, הקשר עומרי שקל מראשון לציון, המגן השמאלי חיים איצרין מהפועל פתח תקווה, והקשר קווין רינשטיין ממכבי הרצליה.

במועדון אמרו: "יש אווירה טובה ותחושה של משהו חדש באוויר. אחרי שנה לא פשוטה, אנחנו מצפים לעונה הרבה יותר טובה. הכל מנוהל ומתוקתק כמו שצריך. בונים את הקבוצה תוך כדי תנועה. תהיה להפועל כפר סבא קבוצה חזקה וטובה. בינתיים דברים נראים טוב. הבאנו שחקנים טובים ויגיעו עוד, כדי להשלים את הסגל".

לאחר עזיבתו של המנכ"ל יובל קדוש, נראה כי בכפר סבא לא ממהרים לאייש את התפקיד, ומי שעשוי לתפוס את מקומו של קדוש הוא חנן קהלו, שסיים את תפקידו בבית"ר ירושלים.

יצחק שום: "אנחנו כרגע במלאכת עשייה. רוצים לבנות משהו טוב והתחושות טובות מאוד. אני עומד לפתוח את העונה ה-55 שלי בכדורגל, ועדיין מתרגשים בכל פעם מחדש. זאת תמיד שמחה לצאת לדרך, ולפתוח עונת כדורגל. אני מקנא בשחקנים. זה כיף גדול. עשינו שינויים, יהיו עוד שחקנים שיצטרפו ותהיה לנו קבוצה טובה.

"יש לי מאמן שאני סומך עליו מאוד. אני מקווה שהשחקנים שאנחנו מביאים הם ברמה טובה, ויחד ניצור תלכיד טוב. השאיפות הן תמיד להיות בחלק העליון. יש כאלה שחשבו ואמרו שלא אמשיך במועדון, אבל תמיד יהיו אלה שידברו ואלה שיעשו. אני משתדל להתעסק בעשייה. לפעמים זה עובד טוב יותר ולפעמים טוב פחות, אבל אני עושה הכל כדי להצליח".

סהר בראון נלחם בשנה שעברה. מהפכה בסגל?  | צילום: זהר שחר

המאמן ארז בנודיס: "היה מרגש מאוד לקיים את האימון הראשון. פרפרים, כמו לפני כל עונה. זה כיף ואתגר גדול. תמיד מרגש לצאת לדרך לקראת עונה חדשה. בנינו כאן קבוצה די חדשה, הסגל עדיין לא מושלם, ועל הדרך ננסה לסגור את כל הקצוות. נביא עוד שני שחקנים איכותיים בהתקפה, אנחנו מחפשים חלוץ זר ועוד שני שחקנים טובים שישלימו את הסגל. נתחיל לרוץ, משחקי אימון, גביע הטוטו. אם נצטרך לשנות - נשנה. נסדר הכל תוך כדי תנועה, ואני מאמין שבסופו של דבר תהיה לנו קבוצה טובה וראויה".

עוד חוזר הניגון

 

אלא, שלמרות אווירת ה"עסקים כרגיל" ששום משדר, אי אפשר היה שלא לשים לב השבוע לצירופו של השוער הצעיר מהפועל רעננה, יגאל בקר. שוער קבוצת הנוער של רעננה בעונה החולפת אמור לשמש כמחליפו של איתמר ישראלי, אבל שוב צץ ועולה הייחוס המשפחתי של השחקן. בקר הוא בנו המאומץ של רוני אלוני, בן זוגה של עדי שום בשנים האחרונות. בעייתי? לא כך חושבים בכפר סבא, שם התייחסו השבוע לעניין בביטול: "למה עוד פעם להתעסק עם הדברים האלה? מדובר בשוער לגיטימי וטוב שהיה ברעננה, והוא פוטנציאל גדול מאוד. אצלנו מתעסקים כל הזמן במי האבא ומי האמא. שיתעסקו בפן המקצועי".

שתי סוגיות בוערות לא פחות הן שני שחקני הבית הבולטים בכפר סבא - הבלם סהר בראון והקשר עומר פדידה, שככל הנראה לא ימשיכו בקבוצה. שניהם קיבלו אמנם הצעה להמשיך, אבל ההצעות לא היו לשביעות רצונם של השניים. 

"עומר קיבל הצעה שלא ממש עולה בקנה אחד עם הרצונות שלו", אומרים בסביבתו של השחקן. "זה לא שהציעו לו משהו ממש נמוך, אבל עומר בוחר לבדוק את ההצעות שהוא מקבל, לפני שהוא מחליט".

מקורב לסהר בראון אמר: "סהר צריך לחזור לשחק כדורגל. הוא עדיין מחלים מהפציעה. ההערכה היא שסהר סיים את דרכו בכפר סבא, והוא מתמקד כרגע בלמצוא קבוצה בליגת העל או בחו"ל. הסיכוי שיחזור לכפר סבא הוא קלוש".

מהקבוצה של שנה שעברה, נותרו רק חמישה שחקנים | צילום: אביהו שפירא

במועדון התייחסו לדברים ואמרו: "עומר פדידה קיבל הצעה יפה מאוד, ונקווה שהוא ישכיל לקחת אותה בשתי ידיים. הוא קיבל הצעה שאין מה להתלבט לגביה. הוא בוחר לבדוק את האופציות שלו וזה בסדר, אבל רק שיידע שאם יחליט לחזור אלינו עוד שבוע למשל, ועד אז כבר יחתום שחקן התקפה כמו שאנחנו מתכננים, יכול להיות שפדידה יהיה בבעיה. לגבי סהר בראון, הוא רוצה כנראה ללכת למקומות אחרים, וזה בסדר גמור. הוא קיבל הצעה יפה מאוד, ואנחנו עדיין רוצים מאוד שהוא יישאר, אבל יש לו רצונות אחרים ככל הנראה. אנחנו לא משאירים כאן אף אחד בכוח".