נגה לרר, תלמידת כיתה ז' בחטיבת הביניים ע"ש אילן רמון, פיתחה עגיל חדשני, Bodyguard, שנועד למנוע הטרדות מיניות ואלימות כנגד נשים. בעגיל מוטמעים מצלמה ורכיב GPS, ולחיצה עליו ישלחו: מיקום מדויק וסרטון לטלפון שהוגדר בו מראש. המוצר פותח במסגרת תכנית של משרד הכלכלה, בשיתוף מכון יעדים. 

נגה לרר וההמצאה החדשנית

הרעיון הגיע על רקע הדיווחים הגוברים בנושאי ההטרדות המיניות ואלימות כנגד נשים, והוא נועד בעיקר לסייע לנערות צעירות. כמו כן, אביזרים נלווים באותו הקונספט יוכלו לסייע גם בחטיפות חיילים ולקשישים ההולכים לאיבוד. כעת, לרר מחפשת משקיעים, במטרה להוציא את הרעיון אל הפועל.

צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיר- "בימים האחרונים, לצערי, אנו עדים לדיווחים רבים בנושאי הטרדות מיניות ואונס נערות, לצד אלימות המופנית כנגד נשים. המוצר שפיתחה התלמידה נגה לרר עונה על צורך קיים וחשוב, ועשוי לסייע למניעת המקרה הבא. אני גאה בתלמידי העיר כפר סבא שמוכיחים שוב ושוב את היוזמה והחדשנות שלהם, שכל כך רלוונטית גם לשיח הציבורי".

התלמידה נוגה לרר אמרה כי "הרעיון התגבש מתוך האלימות הרבה סביבנו, שחלקה מופנית כנגד נערות ונשים. כשנערה נמצאת במצוקה היא תלחץ על העגיל, בכך תפעיל את המצלמה והמקליט, וההורים יקבלו את פרטי המיקום והסרטון ישירות אל המכשיר החכם שברשותם. אין כיום מוצר העונה על צורך זה, והוא ראשון מסוגו".   

עידו לביא, מנהל בית הספר ציין כי "גאווה גדולה שתלמידנו, בפרק זמן קצר יחסית ובשנתו הראשונה של בית הספר, הצליחו להביא לידי ביטוי את יכולותיהם היזמיות. המיזם של נוגה חדשני ופורץ דרך, שנותן מענה מיידי לבעיה משמעותית. אני מאחל לה הצלחה רבה בהמשך".