ילדי גן "רעות" בכפר סבא יודעים שרובוטים הם לא רק משחק ילדים. לאחרונה עברו ילדי הגן  פעילות יוצאת דופן ופורצת דרך המשלבת רובוטים ותכנות. במהלכה נדרשו הילדים לבצע פעולות תכנות, ובאמצעותן להעביר את הרובוט במסלול שהכינו מראש.

צילום: פרטי

לצורך כך, הם עבדו בזוגות ועל ידי ניסוי וטעיה ובאמצעות אפליקציה ייעודית בטאבלט, תכנתו אותו. הילדים מצאו ברובוטיקה עניין ואתגר והיא תרמה להם גם מיומנויות חשיבה גבוהה כמו: חשיבה מטה קוגניטיבית, פתרון בעיות, חשיבה ביקורתית, יצירתיות ועבודת צוות. 

 פעילות הרובוטים זימנה פעילויות המשך כמו: בנייה, תכנון ושרטוט בנושאים שונים, ועבודת צוות. כמו כן, היא תרמה להקניית כלים וכישורי חיים, שמטרתם להכין את הילדים לחיי היומיום ולעתיד. 

 את הרעיון יזמה הגננת, מלי ג'ערני, ומתוך ההבנה כי הילדים של היום גדלים לצד ההתפתחות המהירה של החברה בשלל תחומים, ולצד הטכנולוגיה שאט אט נכנסת אל כל פרטי חיינו. 

מלי ג'ערני, גננת הגן: "כשסיפרתי לילדים לראשונה על הרובוטים הם הגיבו בהתרגשות גדולה, ובהמשך נוצרה ציפייה גדולה להבאתם לגן. מרבית ילדי הגן גילוי עניין בפעילות החדשנית, גם אלה שגילו קשיים בתכנות המשיכו לעבוד עם תיווך והבעת אמונה. הילדים נהנו מהאתגר של תכנות ובניית המסלול לרובוט, ואני מקווה שבשנה הבאה נעמיק עוד בפעילויות טכנולוגיות".