תלמידי ביה"ס "סורקיס" בכפר סבא, בני כל הגילאים ייקחו חלק בפעילות התנדבותית למען הקהילה- זאת על פי מודל התנדבותי חדש בבית הספר במסגרתו כל שכבה תתנדב למען הקהילה.

בית ספר סורקיס

במסגרת זו מתקיים מודל התנדבות בבית הספר שעל פיו כל שכבה בבית הספר מתנדבת בפרויקט או ארגון התנדבות שונה. בשנים האחרונות ולאור קיומו של המודל נמצא כי ההתנדבות יכולה לשנות את מפלס הביטחון העצמי, תחושת המסוגלות והנתינה לאחר- וזאת במתן הזדמנות להעניק מכל הלב.

שכבת כיתות א' תתנדב במועדון הגמלאים "סירקין" ובמסגרתה יערכו פעילויות משותפות עם חברי המועדון ביניהם: יצירה, ספורט, שירה בציבור ועוד. שכבת ב' תתנדב בגינה הקהילתית הסמוכה לבית הספר, והילדים ילמדו על פיתוח הגינה ויתמקדו בנושאי הסביבה והקיימות. כמו כן, שכבת ג' תשתתף בפעילות עמותת "הזן את הכל" אשר מחלקת מזון למשפחות נזקקות בעיר.

בהקשר זה, שכבת ד' תיקח חלק בפעילותה של עמותת "אוהלי קידר" במסגרתה יארזו חבילות מזון למשפחות. יתרה מזאת, שכבת כיתות ה' תתנדב בגני הילדים "הניה", "סביונים" ו"ששון" שם הם יבקרו ויעבירו פעילות ייחודית. שכבת ו' תתנדב במועדון "שורדי השואה" שם הם יעבירו מפגשי שיח, פעילויות יצירה, ציון חגים ומועדים וכדומה.

ניצה אורלי אבידר, מנהלת בית הספר: "התלמידים לוקחים אחריות, ותלמיד שלוקח אחריות הופך למנהיג. ההתנדבות מעניקה תחושת מסוגלות בעלת ערך עצום לביטחון העצמי, וכמובן תורמת לאחר במקומות בהם הוא זקוק לעזרה".