פרלמנט הילדים העירוני החל את פעילותו זו השנה ה- 3, ולקראת יום הילד הבינלאומי החל את פעילותו.

פרלמנט הילדים

הפרלמנט נמצא בהובלת עיריית כפר סבא, מחלקת נוער, צעירים וקהילה באגף קהילה, רווחה ונוער, ומחלקת בתי הספר היסודיים באגף החינוך בשיתוף עם משרד החינוך.

מדובר על קבוצת מנהיגות המורכבת מתלמידים בכיתות ה'- ו', נציגי בתי הספר היסודיים בעיר, ומטרתו לייצג את ילדי העיר ולהוביל תהליכים עבורם.

התלמידים המשתתפים בפרלמנט נבחרו בבית ספרם בהליך דמוקרטי למועצת התלמידים, והם בעלי כושר מנהיגות ויכולת להשפיע על בני גילם למעורבות חברתית ועשייה ערכית. מטרת הקבוצה להכיר לילדים את יסודות הדמוקרטיה, ולייצר קבוצת מנהיגות צעירה שיכולה להשפיע על סדר היום העירוני.

במסגרת זו יפגשו התלמידים בקביעות במטרה לדון בנושאים חשובים שעל סדר היום, יפיקו אירועים לילדי העיר, ויעברו הליך פדגוגי ומנהיגותי. את הקבוצה מובילות ליאת קליין ומירב נבון, נשות חינוך מובילות, והוא חלק ממכלול שלם של עשייה חינוכית חברתית עירונית המעודד ילדים לקחת חלק פעיל ומקדם את יכולתם להשפיע על העולם הסובב אותם.

נזכיר כי "יום הילד הבינלאומי" מצוין השבוע (20.11), והוא נועד לקדם את רווחתם של הילדים.

מירב הלפמן, מנהלת מחלקת נוער, צעירים וקהילה: "בכפר סבא  מאמינים ורואים  בנציגי הפרלמנט שותפים מלאים  המשפיעים על חיי הילדים בעיר, וציר המרכזי להעלאת צרכי התלמידים. כך הם הופכים להיות מעורבים אכפתיים ומשפיעים על חיי התרבות של בני גילם בעיר".