תלמידי שכבת י' במגמת דיפלומטיה ותקשורת בינלאומית בתיכון "הרצוג" בכפר סבא ביקרו בחיפה במסגרת לימודיהם.

תלמידי הרצוג בחיפה

מדובר על מגמה בין תחומית וחדשנית הנלמדת בשפה האנגלית, ובמהלכה לומדים על היבטים מדיניים, חברתיים ותרבותיים הקשורים לעולמם; מפתחים כישורי תקשורת בינאישית; כשירות בין תרבותית ואוריינות בתחומי המידע והמדיה, במטרה ליישמם בעתיד בתחומים שונים, בשרות לקהילה, בפוליטיקה ובעסקים.

התלמידים החלו את סיורם הלימודי בשכונת כבאביר, שם נפגשו עם נציגי קהילת האחמדים, שמטיפה לנאורות, שלום ואהבה. בהמשך ביקרו בגנים הבהאים ושמעו על מאפייני האמונה. לסיום הגיעו התלמידים אל "כרמל- מרכז בינלאומי להכשרה ע"ש גולדה מאיר, שהינו שלוחה של משרד החוץ, סוכנות הסיוע הבינלאומית של ישראל.

במרכז זה השתתפו התלמידים בפאנל שכלל בעלי תפקידים בכירים ממגוון יבשות, ביניהן: אסיה, אפריקה, דרום אמריקה ועוד, שהגיעו לביקור בארץ להשתלמות על דרכי הטיפול במאבק באלימות נגד נשים וילדים. התלמידים ונציגי המדינות השתתפו יחד בסדנאות שונות, התנסו בפעילות "קרב מגע" והשתתפו בערב פולקלור.

סמדר גולדשטיין, מנהלת בית החינוך ע"ש הרצוג: "במסגרת הביקור במרכז "כרמל" ניהלה מורת המגמה, אהובה יצחקי, סדנה שאפשרה דיאלוג ישיר ובלתי אמצעי בקבוצות קטנות עם אנשים מתרבויות שונות. במסגרת זו התמודדו התלמידים הישראלים להתמודד לא רק עם השוני אלא גם עם הבנת האנגלית בהיגויים ומבטאים זרים. התוצרים שהגישו מנהלי מחלקות, עורכי דין ואנשי ממשל, יחד עם תלמידי התיכון היו ההוכחה שניתן לגשר על הבדלי תרבויות, גיל ומעמד, באמצעות השפה הבינלאומית - אנגלית, והמוטיבציה – תקשורת".