תלמידי כיתה ו' בבית הספר היסודי "סורקיס" בכפר סבא ביקרו בבית הספר היסודי החדשני ביישוב הדרוזי, ירכא.

תלמידי סורקיס וירכא

את הביקור ביישוב הדרוזי פתחו התלמידים בקבלת פנים חמה שכללה ברכות ממנהל אגף החינוך בירכא, מנהלת בית הספר והצוות החינוכי. כמו כן, מקהלת בית הספר כיבדה אותם בשיר ובנגינת תופים מרגשת. כל תלמיד קיבל דף מידע על בית הספר, והתלמידים משני בתי הספר שוחחו, הכירו ורקמו קשרים חדשים. בהמשך סיפרו תלמידי ירכא על המורשת הדרוזית, על הקשר ההדוק למדינת ישראל וכלל התלמידים רקדו יחד את הריקוד המסורתי- "הדבקה". לסיום, התכבדו בארוחה דרוזית מסורתית, וכתבו יחד אמנה לחיים משותפים ודו קיום.

הביקור המדובר הינו חלק מיוזמה חינוכית חדשה שהחלה השנה בבית הספר הכפר סבאי, שבמסגרתה יתקיימו פעילויות רבות שמטרתן שיתוף פעולה בין מגזרי ביניהן: שיעור משותף באמצעות תכנת "סקייפ", מפגשים הדדיים, כתיבת מכתבים זה לזה ועוד. עם פתיחת שנת הלימודים שלחו התלמידים משני בתי הספר מכתבים אחד לשני.  

ניצה אורלי אבידר, מנהלת בית הספר "סורקיס": "שותפינו בירכא קיבלו אותנו בברכת פנים חמה, והתלמידים הכינו יחד אמנה לחיים משותפים ולדו קיום ולוח עץ בשילוב שני הדגלים- הישראלי והדרוזי. התלמידים נהנו מאוד ושמחו שנפלה בחלקם ההזדמנות להכיר את בני העדה הדרוזית ולהתוודע לאמונותיהם, מאכליהם ומנהגיהם. אני מודה למנהלת בית הספר ולצוות החינוכי שעובדים אתנו בשיתוף מלא, אנו שמחים וגאים מאוד על השיתוף החדש שנרקם בנינו".