תלמידי כיתה ט' בחטיבת הביניים "בר לב" בכפר סבא התנדבו לכבוד חג החנוכה עם דיירי "בית בכפר", בהובלת אשכול הפיס. התלמידים לומדים לאורך כל השנה את שיעורי המדעים באשכול הפיס, והפעילות שהכינו התקיימה לכבוד חג החנוכה ונקראה "ניסים ונפלאות במדע וברפואה".

צילום: פרטי

את יום ההתנדבות פתחו באודיטוריום כשהתלמידים הציגו לוותיקים את תוצרי הפרויקט עליו עמלו בחודשים האחרונים. כל קבוצה הציגה בהרצאה קצרה את ממצאי המחקר, התוצאות שלו ומסקנותיו, כשבין הנושאים היו: כיצד בני זוג משפיעים על הרכב החיידקים על העור, ספוג המטבח הומה חיידקים, בינה מלאכותית, טיפול חדשני בחולי אסטמה ועוד. בתום כל הרצאה השאירו התלמידים זמן לשאלות מהקהל, וענו עליהן במלוא הרצינות ובהבנה גדולה בנושא.

בחלקו השני של יום הפעילות התכנסו התלמידים ודיירי "בית בכפר" בחדר לימוד לשולחנות עגולים. במסגרת זו, לימדו התלמידים כיצד להשתמש במכשירי הסמארטפון, והסבירו את הנושא באופן פרטני תוך פתרון שאלות שהציגו הדיירים. 

צילום: פרטי

רויטל נאמן יהל, מנהלת אשכול הפיס, "במהלך הפעילות ההתרגשות הייתה נכרת בשני הצדדים, הן דיירי "בית בכפר" והן התלמידים שהתכוננו רבות לקראת האירוע. הדיירים קיבלו את התלמידים בחום ובאהבה גדולה, והתלמידים ביקשר להמשיך את הקשר שנוצר. הפעילות נוצרה במטרה לאפשר לתלמידים להחזיר לקהילה, ולקרב את הידע המדעי שאותו רכשו לכולם".