14 תלמידים משכבת ח' בחטיבות הביניים, אלון ובר לב, בכפר סבא מנטרים את קהילת כלבי הים באנטרקטיקה, שנמצאים בסכנת הכחדה.

צילום: פרטי

התלמידים משתתפים בתחרות "אולימפיאדת רמון לחלל לחטיבות הביניים" שבה העפילו לשלב השני, בחסות סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, הטכנולוגיה והחלל, בשיתוף משרד החינוך ובסיוע הקרן להנצחה ממלכתית לזכרו של אל"מ אילן רמון ז"ל. התלמידים נפגשים לאורך השנה באשכול הפיס העירוני.

כאמור, התלמידים העפילו לשלב השני בתחרות המדוברת, במסגרתו היה עליהם לארגן אירוע קהילתי. השבוע התלמידים הזמינו את כלל תושבי העיר, תלמידים, תנועות נוער ודיירי בתי אבות, במטרה להפעיל את הקהילה בפרויקט מדע אזרחי בינלאומי, תוך יצירת חיבור של הקהילה לנושא החלל והשימוש האזרחי בלווייניים. כל הנתונים אודות פיענוח צילומי לוויין מועברים למרכז עולמי שם עוקבים אחר אוכלוסיית כלבי הים, הנמצאת בסכנת הכחדה וזאת עקב התחממות כדור הארץ והשפעתו המזיקה של האדם.

התלמידים ניצחו על הפקת האירוע מתחילתו ועד סופו, וקיימו פגישות הכנה רבות. במסגרת זו הם חשבו על דרכי הגעה לקהילה; הכינו פליירים ומדבקות הזמנה; הכינו את תצלומי הלוויין מבעוד מועד; ויצרו דוח סיכום לפעילות אותו יגישו במסגרת התחרות. האירוע היה מוצלח מאוד שאליו הגיעו תושבים רבים, ונסרקו בו למעלה מ- 1,000 תמונות לוויין.