בחטיבת הביניים ע"ש אילן רמון בכפר סבא החלה השנה, תשע"ח, תכנית חדשה להעצמה אישית של תלמידים, ובמסגרתה יהפכו לשגרירי תקשורת ויכירו את המדיה התקשורתית.

חט"ב ע"ש אילן רמון. צילום: עיריית כפר סבא

למעשה, התלמידים יקימו את מערך התקשורת הבית ספרי, ויתחזקו אותו בעבודה שוטפת. בבית הספר נהוגה תכנית נוספת להעצמה בשיתוף עם משטרת ישראל המכשירה שגרירי הצלה.

התכנית "שגרירי תקשורת" מועברת במהלך השנה, ובמסגרתה מתקיימים מפגשים בהם לומדים התלמידים על שוק התקשורת הישראלי ועל זירת הרשתות החברתיות. במסגרת זו, תלמידי הפרויקט היו שותפים להקמת דף פייסבוק לחטיבה והם יעזרו בתחזוקו השוטף. יתרה מזאת התלמידים יקימו עיתון בית ספרי. כמו כן, יבקרו במגוון מערכות תקשורת כמו: עיתונות כתובה ואינטרנטית וטלוויזיה.

התלמידים שלוקחים חלק בפרויקט המדובר, עברו במהלך חופשת הקיץ קורס בנושא התקשורת שהתפרס על 5 מפגשים. במסגרת הקורס נפגשו התלמידים לפעילות היכרות וגיבוש, ובהמשכו למדו גם על: כתיבת כתבות עיתונאיות, צילום עיתונות, תכנה לעריכת וידאו, שיווק עצמי ועוד.

זוהר כוכבי, רכז תכנית שגרירי תקשורת: "העצמתם האישית של התלמידים במסגרת התכנית מתבטאת לא רק דרך מתן אחריות לתלמידים בבניית מערך התקשורת הבית-ספרי, אלא גם ובעיקר בלמידה עצמית על נקודות החוזקה שנמצאות בכל אחת ואחד מהם". 

עידו לביא, מנהל חטיבת הביניים ע"ש אילן רמון: "תכנית שגרירי התקשורת הינה חלק מתכניות העצמה בית ספריות שמטרתן לתפור חליפה אישית לכל תלמיד ותלמידה, תוך זיהוי נקודות חוזקה. המיזם קיבל רוח גבית לאור הצלחת מיזם שגריר הצלה שהתחלנו בשנה שעברה".