רויטל נאמן יהל- מנהלת אשכול הפיס והתלמידים הזוכים- דניאל אפק וגפן פרי (צילום: דוברות עיריית כפר סבא)

התלמידים הגישו לתחרות חיבורים שעסקו בנושאי המדעיים, וסיפרו כל אחד על גיבור אחר שבחרו. יש לציין כי את לימודי המדעים מבצעים התלמידים באשכול הפיס, שהיה חלק מהגשתם לתחרות. השבוע התקיים הטקס הנוכחי אליו הגיעו כלל המשתתפים שהעפילו אל הגמר. 

החיבורים שהוגשו עסקו באישים פורצי דרך מתחום המדעים, הטכנולוגיה והרפואה. את המקום ה-2 קטפה התלמידה גפן פרי שבחרה לכתוב בחיבורה על עודד שוסיוב ומחקרו פורץ הדרך לייצור קולגן על ידי שימוש בצמח טבק מיוחד. ובמקום ה- 3 זכה דניאל אפק שבחר לתאר בחיבורו את מסע חייו של דודו, אילן גנות, שפתח חברה למציאת לחקר מחלת ניוון השרירים ומציאת פתרון וזאת בעקבות מחלת בנו.

נזכיר כי, התחרות ארכה מספר שלבים, כשבשלב הראשון נדרשו התלמידים להגיש חיבור קצר באורך של עמוד המתאר מועמד/ ארגון/ מוסד אותו הם מציעים לקבלת פרס דן דויד ונימוק לבחירתם.

תלמידים שהעפילו לשלב השני הוזמנו ליום עיון באוניברסיטת תל אביב במהלכו יודרכו בכתיבת נייר עמדה מנומק להצעתם. החיבורים הסופיים המעניינים ביותר שיתקבלו ייבחנו על ידי וועדת הפרס. נושאי החיבורים הזוכים יילקחו בחשבון בקביעת התחומים בפרס דן דוד בשנים הבאות.

ענת עומר, מנהלת חטיבת הביניים בר לב, "חטיבת הביניים בר לב מעודדת את תלמידיה למצוינות ולמעורבות בקהילה. כפועל יוצא אנו חושפים את תלמידינו למגוון פעילויות חוץ בית ספריות הרלוונטיות להם באופן אישי כדוגמת תחרות כתיבת החיבורים. בהתנסויות אלו התלמידים מביאים לידי ביטוי את יכולותיהם האישיות, את הידע והניסיון שצברו במהלך לימודיהם בבית הספר. אנו גאים בתלמידינו, גפן ודניאל, שחיבוריהם המצוינים נבחרו במסגרת הפרס".