מתחם הקאנטרי הפופולארי כולל בתוכו שתי בריכות שחייה, מכון כושר, קפיטריה, מלתחות, סאונה ואולמות שבהם מתקיימים חוגים. בקומה התחתונה נמצא אחד האולמות, שאינו מונגש לנכים, ובו מתקיימים חוגי ילדים, כמו חוג ספורט-קיד, חוג תיאטרון, חוג ג'ודו ועוד. הורה לילד עם צרכים מיוחדים או עם עגלת ילדים זקוקים לפתרון יצירתי כדי ללוות את ילדם ולהגיע לחוג. בנוסף, השירותים נמצאים במתחם המלתחות. לכן, למשל, אב אינו יכול להתלוות לבתו שנזקקת לשירותים, מאחר שעליו לעבור דרך מלתחות הנשים

קאנטרי כפר סבא | צילום: ורד אלמן

אב לילדה בת שש, המנוי בקאנטרי קרוב לעשר שנים, מספר כי הגיע באחרונה עם בתו לחוג שבו היא משתתפת בקאנטרי. הילדה ביקשה לגשת לשירותים והוא נתקל בבעיה: "זה כמובן לא מתאים ולא ראוי שאכנס אִתה למלתחות הנשים, ומצד שני אני גם לא יכול להכניס אותה איתי למלתחות הגברים. זה לא אמור להיות ככה".

לדברי יובל וגנר, מייסד ונשיא עמותת נגישות ישראל, "קאנטרי צריך שיהיה לו אישור של רישוי עסקים. מתוך זה צריך גם אישור של מורשה נגישות, הכולל דרישות כמו חניה לנכים, כניסה נגישה למלתחות, לחדרי הלבשה וכדומה. החוק מאפשר חריגים, למשל במקרה שלא ניתן להתקין מעלית או כשעלות ההתקנה יכולה להיות כבדה על העסק. בכל מקרה, צריך למצוא פתרון לכל סיטואציה שבה אין נגישות, כמו למשל להעביר את החוג לאולם אחר, נגיש".

אדיר שמיר, מנכ"ל קאנטרי קלאב כפר סבא, מסר: "המתקן קיים משנת 1988, וכשהוקם הקאנטרי לא היתה חובה לטפל בנושא הנגישות. כאשר ניסינו לטפל בנושא, לא נמצא מקום למעלית, ולאחר מכן נמצא סידור למעלון. הזמנו לפני שלושה חודשים מעלון מאוסטריה והוא אמור להגיע תוך שלושה שבועות לארץ. כן, הוספנו מעלון נייד חשמלי חדש לבריכות השחייה, החיצונית והפנימית. במקרים ספציפיים אני או השומר מעלים ומורידים ידנית את מי שנזקק לעזרה".

לעניין השירותים והמלתחות, אומר שמיר: "פתרנו זאת בשני מישורים: יש מקלחת נפרדת צמודה לג'קוזי, ושירותים סגורים עם שני תאים בבניין הטניס, הנמצאים בערך 150 מטר מהבריכה הגדולה. השירותים עברו שיפוץ ואפשר להשתמש בהם. אני לא מכיר סידור טוב יותר".