אייקון הכדורגל המיתולוגי ובעלי הפועל כפר סבא, יצחק שום, תובע יותר מ-400 אלף שקל מרשת "קפה קפה", שלטענתו הפרה הסכם עמו בסניף הפועל בדרך רמתיים בהוד השרון.

שום הוא בעל זכויות שכירות בנכס לתקופה של עשר שנים. הוא ניהל במקום סניף של הרשת בלי הסכם זיכיון חתום, ולאחר מחלוקות ודיונים משפטיים בין הצדדים, נחתם בינואר 2018 הסכם להסדרת היחסים ביניהם ולסיום זיכיון הפעלת הסניף בדרך רמתיים.

יצחק שום בסניף קפה קפה ברמתיים. לא יושב שם יותר?| צילום: ראובן שוורץ

בהסכם נקבע, כי רשת "קפה קפה" תישא בכל עלויות החזקת הנכס, אולם לטענת שום, הרשת סירבה ועדיין מסרבת לשלם זאת, חרף התראות חוזרות ונשנות. "הנתבעת, בניגוד להסכם, סירבה לפנות את בית הקפה וקבעה פגישה עם התובע (שום) וניסתה להשתלט על המקום, תוך שהיא מציעה לתובע למכור את הנכס לצד ג' תמורת מחצית משווי המכירה", נכתב בתביעה. "התובע נדהם מהצעה זו וסירב לה מיידית".

על פי כתב התביעה, לאחר פגישה זו בין הצדדים, נשלח באוגוסט האחרון להנהלת הרשת מכתב דרישה נוסף לפינוי המקום. חודש לאחר מכן הודיעה הנהלת הרשת על החזרת המקום לתובעים.

בתביעה טוען שום, כי כשהגיע למקום "נדהם לגלות את מצב בית הקפה ואת הנזקים החמורים שנגרמו לציוד ולמבנה", וכי עובדי הרשת "ניסו לבצע במקום שינויים קוסמטיים, סידרו כיסאות ושולחנות וזרקו את מפתחות העסק בעסק אחר של התובע, הנמצא בסמוך".

"הנתבעת, בחוסר תום לב ובהתנהלות רעה וחמורה, הפרה הסכם עם התובעים, סירבה לשלם את המתחייב מהסכם הפשרה והתעלמה לחלוטין מכל התראות התובעים ודרישות התשלום", נטען בתביעה. "יתרה מכך, הנתבעת גרמה בכוונה תחילה ו/או ברשלנות לנזקים חמורים לגינת העסק, למבנה, לריהוט, לכלים ולאביזרים", נזקים שאותם הוא מעריך ב-540 אלף שקל.

מהסכום הזה קוזזו 111 אלף שקלים ששילם שום לרשת בשנה האחרונה, בעקבות פסק דין בין הצדדים בעניין מחלוקות כספיות. סכום התביעה כעת, לאחר קיזוז החוב, עומד על 428 אלף שקלים.

מרשת "קפה קפה" נמסר: "יצחק שום רכש סניף של הרשת בהוד השרון, אולם למרבה הצער מראשית הדרך הפר את הוראות הזיכיון. הרשת נאלצה להגיש תביעה נגדו, אשר הסתיימה בהסדר פשרה, שבמסגרתו בין היתר נדרש שום לשלם לרשת סכומי כסף. שום הפר גם את הסדר הפשרה וטרם הסדיר את התשלום שפסק בית המשפט. בכוונת הרשת למצות את מלוא זכויותיה במסגרת ההליך".