עיריית כפר סבא משתפת פעולה עם אפליקציית הניווט Waze ומעודדת את תושבי העיר להשתמש בשירות הנסיעה השיתופית- Waze קארפול.

צילום המחשה: shutterstock

במסגרת זו, תינתן הטבה לנוסעים שמתחילים את נסיעתם או מסיימים אותה בשטחי העיר כפר סבא, והיא כוללת נסיעה חינם לנוסעים ותשלום מטעם וויז לנהגים למשך החודשיים הקרובים.

במסגרת שירות הנסיעה השיתופית מבית Waze, מקשרת האפליקציה בין נהגים ונוסעים באותו המסלול, וזאת על פי השימוש היומיומי. נוסע המבקש להשתמש בשירות זה משתתף בעלות הנסיעה ומשלם לנהג איתו נסע. כעת, החל מה- 14.10.18 תינתן הטבה למשך חודשיים, כשהנוסע יהנה מנסיעה חינמית ואילו הנהג יקבל מ- Waze את התשלום על הנסיעה.

איתי צחר, מנכ"ל עיריית כפר סבא:  "עיריית כפר סבא משקיעה משאבים רבים בפתרונות תחבורה מקיימים, ופועלת לעידוד התושבים לנסיעה באופניים ובתחבורה ציבורית. שירות הקארפול של Waze עולה בקנה אחד עם חזון העיר הירוקה, שכן הוא מעודד את משתמשי אפליקציית הניווט לנסוע יחד, ובכך להפחית את כמות כלי הרכב בכביש ופליטת גזי החממה. במקביל, צמצום זה יסייע להקלה בעומסי התנועה שנמדדים בתחומי העיר ומחוצה לה".

צילום: דוברות העירייה

נעם רשף, מנהל שותפויות ב- Waze ישראל: ״Waze קארפול נוצר כדי להפוך את פקקי התנועה לנחלת העבר. אנו משתפים פעולה עם ערים ורשויות רבות בארץ ובעולם כדי להיטיב עם כל הנוסעים בדרך, ומספקים ערוץ תחבורה חלופי, קהילתי ושיתופי לכלל המשתמשים והתושבים. אנו שמחים שגם כפר סבא מצטרפת למגמה הארצית ובטוחים כי יחד נוכל להילחם בעומסי התנועה".