גלית דבש (צילום: תומי הרפז)

לפני כחודש התראיינה גלית דבש (31) למיינט כפר סבא בנוגע לקצבת ההריון שלא אושרה לה על אף היותה שחקנית כדורעף מקצועית, כעת דבש מבשרת בשורות משמחות יותר: לידת ביתה הבכורה – עברה בשלום.

לפני כשבוע ביום שני האחרון (21.5), בשעה 20:55 בדיוק, נולדה בבית החולים מאיר במשקל 4.105 ק"ג מי שככל הנראה תירש את הרוח הספורטיבית של אמה דבש, קפטנית קבוצת כדורעף נשים של הפועל כפר סבא, ואביה סבסטיאן (32), גם הוא קפטן קבוצת כדורעף של הפועל כפר סבא, בקבוצת הגברים.

לתינוקת המתוקה שנולדה זה עתה, החליטו ההורים לקרא: מילה. "חיפשנו שם שיתאים גם לישראל וגם יהיה בין-לאומי כי בעלי הוא מפולין", מספרת דבש. "חיפשנו שם מיוחד, אבל גם לא מוזר במיוחד ומילה, מי כמוה? נבחר".

"ההריון עבר ממש סבבה", מספרת דבש על התקופה. "היתה חסרה לי העובדה שלא התאמנתי, וחסר לי הכדורעף, שזה משהו שאני רגילה אליו. אבל נאלצתי להסתדר בלי זה ובסך הכל ההריון עבר בצורה טובה, עם מעט בחילות בהתחלה, אבל לא משהו מיוחד מעבר לזה".

איך עברה הלידה?
"הגעתי לשבוע 41 פלוס ארבעה ימים והחליטו בבית החולים לעשות לי זירוז. הגעתי לבית החולים יום לפני הלידה, התאשפזתי, וביום שני בשעה 12:00 העלו אותי לחדר לידה".

"למרות שלקחתי אפידורל, הוא לא השפיע לגמרי, אז היה קצת מסיבי", מוסיפה דבש. הלידה עצמה היתה קשה מבחינת הכאבים, אבל גם מהירה מאוד. הייתי מרוצה מאוד מהצוות של בית החולים וממחלקת היולדות, והופתעתי לטובה מיחסי האנוש שלהם".

את דבש ליוו במהלך הלידה בעלה סבסטיאן ואמא שלה. "אני לא מאלה שמודיעות", אומרת דבש במעט ביישנות. "הרבה יצרו אתי קשר וקיבלתי הרבה תגובות, וזה חימם את הלב. כמובן שבעלי יידע את המשפחה שלו בפולין, והם התרגשו ושמחו מאוד ויגיעו לראות אותה בסוף יוני. גם המשפחה שלי התרגשה מאוד, כי בגלל הכדורעף והספורט לקחתי את הזמן מבחינת ההריון והקריירה קדמה לזה, אז אמא שלי חיכתה מאוד, והתרגשה".

למי מילה דומה – לאבא או לאמא?
"אני חושב שהצבעים שלה שלי, אבל העיניים של בעלי", אומרת דבש בחיוך. "עוד קשה בינתיים לדעת ולראות".

מי מתעורר בלילות?
"אני מיניקה, למרות זאת בעלי עוזר בכל מה שצריך ואם זה אומר לקום, אז אנחנו ממש מתחלקים בהכל חמישים-חמישים".

תחזרי למגרש?
"בטח, ודאי, אבל לא כרגע", מודיעה דבש. "אני רוצה לחזור להמשיך לשחק כדורעף, ככה שבעתיד בשמחה, אבל לא במיידי".

מה תאחלו לה כשתגדל?
"שתהיה מאושרת, שתהיה עצמה, וכמובן בריאות".