בפעם השביעית חוזר הפסטיבל הבינלאומי לסרטי תרבות ואמנות 'אפוס', ביוזמת ד"ר אמיר גבע, אל היכל התרבות כפר סבא. 

בפסטיבל יוצגו חמישה סרטים דוקומנטריים מרגשים העוסקים בתחומי תרבות ואמנות שונים. הסרטים ילוו בהרצאה קצרה של ד"ר אמיר גבע לפני כל הקרנה והקרנה. "זהו הקולנוע הדוקומנטרי במיטבו – מרגש, נוגע, אמנותי ומבריק", אומר ד"ר גבע. 

ד"ר אמיר גבי, יוזם פסטיבל 'אפוס' בכפר סבא (צילום פרטי)

הפסטיבל ייפתח ביום רביעי ה 19.6.19 בשעה 19:30 בסרט "ז'אק ברל - השיגעון לחיים" המתאר את קורותיו של ענק משוררי השאנסון הצרפתי וכולל הקלטות מקוריות של מיטב שיריו. בהרצאה המקדימה יספר ד"ר גבע על חלקו של השאנסון בהיסטוריה של צרפת, תרבותה ולשונה, מאז ימי הביניים ועד ימינו.

הסרט השני שיוקרן ביום חמישי ה 20.6.19 בשעה 20:30 מספר את סיפורו המדהים של ז'אן מישל באסקייה, שטופח בשנות ה 80 על ידי הגלריות של ניו יורק וצמח לכוכב על ניאו – אקספרסיוניסטי בתחום האמנות הפלסטית. באסקייה התקשה לשאת בנטל התהילה והממון שנפלו בחלקו ומת בנסיבות טראגיות בגיל 27, אך הותיר אחריו אוצר יקר ערך של יצירות מסקרנות שאחת מהן נמכרה לא מכבר תמורת סכום עתק של יותר מ 100 מיליון דולר.

הסרט השלישי "סאורה בעקבות פיאנו" יוקרן ביום שישי ה 21.6.19 בשעה 10:00 בבוקר והוא מתאר מפגש נדיר בין שני ענקים, במאי ספרדי עטור פרסים, קרלוס סאורה ואדריכל על - רנצו פיאנו, שהתפרסם בשנות ה 70 כשתיכנן ובנה את ה "מרכז פומפידו" השנוי במחלוקת – בלבה של פריז. ומאז, יצר מבנים רבי חשיבות בכל רחבי העולם. הסרט סוקר באופן פרטני את התהליך הארוך והמורכב של הקמתו של מבנה אמנות מרשים בספרד.

בסרט הרביעי שיוקרן ביום שבת ה 22.6.19 בשעה 10:00 בבוקר מתוארת הקריירה המדהימה של איגמר ברגמן, אחד מגדולי במאי הקולנוע. בסרט מוצג באופן חושפני אורח חייו ומערכות יחסיו הבעייתיות עם חמש נשותיו, שלל כוכבות סרטיו ותשעת ילדיו אותם איחר להכיר. "הסרטים שלי – הם ילדי האמיתיים", נהג לומר.

הסרט החמישי המסכם את הפסטיבל יוצג במוצ"ש ה 22.6.19 בשעה 20:30 מתאר באופן מרתק, קסום ומרגש במיוחד את קורותיו של אחד מגדולי הצ'לנים בהיסטוריה של המוזיקה הקלאסית, רוסטרופוביץ', שהיה לא רק מוזיקאי ענק אלא גם איש אמיץ שנאבק כל ימיו למען אמנות ללא גבולות, חופש ביטוי וערכים דמוקרטיים – אדם מדהים שידידותו האמיצה עם הסופר המהולל, אלכסנדר סולג'ניצין , גרמה לכך שאיבד את אזרחותו הסובייטית והושבה לו רק לאחר נפילת חומת ברלין.

פסטיבל אפוס 7, 19-22.6.19, היכל התרבות כפר סבא. לכרטיסים: https://tarbut.kfar-saba.muni.il, ובקופות ההיכל 6775*.