הערב (חמישי, 26.4) תיפתח בגלריית "ARTמבט" התערוכה של האמנית אינה דוידוביץ שמציירת נופים עירוניים בעקבות חוויותיה והתרשמותה מהספר "הערים הסמויות מעין" מאת איטאלו קאלווינו.

העיר הנעלמת. מתוך התערוכה של אינה דוידוביץ

בספר מציע איטאלו קאלווינו מקבץ סיפורים סוריאליסטים בעיקרונם, כל סיפור מתאר עיר דמיונית והתערוכה משקפת נקודות מבט מרתקות ומבטאת במכחול וצבעי מים ערים דמיוניות, תוך פרשנות אישית של האמנית, שמיטיבה לבטא את הנסתר והדמיוני בדרכה היצירתית והעדינה. כתמי הצבע המעוננים והשקופים, הנזילות ופלטת הצבעים, האופייניים לטכניקת צבעי מים תורמים לאווירה מיסטית של פנטזיה.

ליאוניה - העיר המתחדשת. מתוך התערוכה של אינה דוידוביץ

"עירוניות תמיד עניינה אותי" אומרת אינה, "השילוב בין הצורות המוגדרות והמתוכננות של הבניינים לבין ההשתוללות האמורפית של הצמחייה יוצר מראות מרהיבים. בתערוכה הזאת רציתי להסתכל יותר לעומק, מעבר למה שהנוף העירוני הגלוי מציע. כך הגעתי לספר "הערים הסמויות מעין" של איטאלו קאלווינו, שכל אחת מהערים שלו בעלת אופי מיוחד ולוקחת את הקורא אל תוך המהות של עצמה בעיניי תושביה ומבקריה".

באוצ'י. מתוך התערוכה של אינה דוידוביץ

לצד העבודות המוגמרות מוצגות בתערוכה גם מספר סקיצות ויצירות הקשורות לנושא שלא נכנסו לתוך המקבץ הפורמלי של התערוכה. מייצג נוסף זה מאפשר רובד נוסף של ההצצה אל הסמוי מעין – הפעם אל תוך תהליך העבודה והלבטים של האמנית בזמן היצירה.

התערוכה "הצצה אל הסמוי מעין", שאצרה אביה ממון, תיפתח הערב (26.4) בשעה 20:30 במעמד ד"ר אמיר גבע ובהנחיית ישראל לנצ'נר, ותוצג עד ה 26.5. שעות פתיחה: א'-ה' 12:00 – 20:00, ו' ושבת 10:00 – 20:00. סגור: ג' ד' 16:00 – 18:00.