אולם קולנוע (צילום: shutterstock)

אפוס הוא פסטיבל סרטים המוקדש לתחומי התרבות השונים ומהווה הזדמנות לקהל המקומי להיחשף לסרטים חדשים, שנוצרו בקולנוע הבינלאומי במהלך השנים האחרונות ועוסקים בנושאי מוזיקה, מחול, תיאטרון, קולנוע, צילום, ספרות ושירה, אמנות פלסטית, אדריכלות, קריקטורות, קומיקס, אופנה ועוד.

בפסטיבל יוצגו השנה 6 סרטים מובילים, שנבחרו בקפידה' בליווי הרצאות מרתקות של ד"ר גבע, אותו תפסנו לשיחה קצרה רגע לפני.

ד"ר אמיר גבע (צילום: פרטי)

אז איך התחיל פסטיבל "אפוס כפר סבא"?
"לפני שש שנים נוצר לנו קשר עם הנהלת הפסטיבל הבינלאומי שמתקיים במוזיאון תל אביב. כחלק מחשיבות נושא התרבות בכפר סבא, החלטנו להביאו לעיר על מנת לחשוף יותר תושבים לתחומי התרבות והאמנות בסביבה הקרובה אליהם.

בכל שנה אני מתארח בפסטיבל הבינלאומי, ובוחר מתוך סרטים רבים, שבהם אני צופה, את 6 הסרטים שנציג בפסטיבל "אפוס כפר סבא". תחום הקולנוע הוא מאוד קרוב לליבי, מאחר וסרטי הפסטיבל משלבים גם את תחומי האמנות והתרבות, פעלתי להבאתו לעיר.

אומר חבר המועצה אמיר גבע ומוסיף כי "כולי גאווה ושמחה לראות בכל שנה יותר ויותר תושבים, כשבשנים האחרונות מגיעים אלפים לצפות בסרטים המגוונים כש- 80 זוגות רוכשים באופן קבוע מנוי לכלל הסרטים המוצגים".

מהם הקריטריונים שמובילים אותך לבחירת הסרטים שיוצגו בכפר סבא?
"אני קודם כל רוצה להביא סרטים רבים שמתעדים מגוון רחב של תחומי אמנות, בין היתר: אמנות פלסטית, בלט, שירה ועוד. במקביל ומתוך ניסיון שנים עברו, אני מתאים את הסרטים לאופי הקהלים שמגיעים לפסטיבל. הרצון שלי הוא להנחיל את התרבות הגבוהה באופן כזה שיתאים לקהל שלנו, ולמצוא את הדרכים למשוך קהלים נוספים לקחת בו חלק".

אום כולתום (צילום: ארכיון YNET)

הסרט "אום כולת'ום" יפתח את הפסטיבל השנה, וגרר שיח ציבורי רחב בקרב התושבים. מה הביא אותך לבחור בסרט הזה?
"הסרט על הזמרת הערבייה אום כולת'ום הביא להתעניינות רבה בקרב תושבי העיר, ורבים כבר הבטיחו את מקומם בהקרנתו. מדובר על סרט שנבחר משיקולי תרבות ואמנות גרידא, והוא מציג את סיפורה של הזמרת המצרית שהייתה נערצת מאוד במדינות העולם בכלל והערביות בפרט.

מדובר בסיפור מאוד מעניין תרבותית, וחשוב לצפות בו ולשפוט אותו מעבר לתפיסת העולם של הזמרת. חשוב לציין כי אום כולת'ום פעלה בשנים חשובות ביותר בהיסטוריה המצרית, שכן בשנות ה- 50 התבצעה בה הפיכה שהפילה את השלטון הזר. שיריה של אום כולת'ום משקפים את השינוי המצרי, והתפתחות הלאומיות המצרית, ונושא זה מושך עניין רב".  

וכמה מילים לתושבים?
"הפסטיבל האיכותי שלנו כבר הפך למסורת בעיר. זו השנה השישית שבה אנו מגישים אותו לשוחרי התרבות והאמנות בכפר סבא וגאים על כך. אני מזמין את תושבי העיר לבקר בפסטיבל וליהנות מהבחירה האמנותית שהוא מציג".

ד"ר אמיר גבע (צילום: פרטי)

ששת הסרטים שנבחרו בקפידה:

13.6.18  יום רביעי

20:00 – פתיחה חגיגית באכסדרת בית ספיר

20:30 – אום כולת‘ום

14.6.18  יום חמישי

18:30 - רייצ'ל וייטריד ורוח הרפאים שבחדר

21:00 - ליאונורה קרינגטון

15.6.18 יום שישי

9:30 - סטפס

21:00 – קורנציס, מורד קלאסי

16.6.18 מוצ"ש

21:00 - חמישיית דג השמך

להזמנת כרטיסים